Akademia Talentów i Górnik Radlin grali w półfinale mistrzostw Śląska juniorów

30.01.2019 17:29 | 0 komentarzy | kozz

Od 27 do 29 stycznia w Żorach został rozegrany turnieju 1/2 Finału Mistrzostw Śląska Juniorów. W turnieju brały udział cztery zespoły: Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa, Anbud MKS Będzin, SK Górnik Radlin i gospodarze AT Żory Jastrzębski Węgiel.

W pierwszym meczu radliński zespół zmierzył się z AZS 2020 Częstochowa, pierwsze dwa sety tego spotkania były bardzo zacięte, jednak w końcówkach lepsi okazali się siatkarze z Częstochowy. Trzeci set to już dominacja przeciwników, którzy wygrali cały mecz 3:0. Drugi mecz to spotkanie z faworytem i zarazem gospodarzem turnieju, tj. AT Żory Jastrzębski Węgiel. W tym meczu radlińskim zawodnikom od początku gra nie szła i łatwo ulegli 0:3. Dopiero w 3 meczu radlińscy juniorzy pokazali trochę lwiego pazura. Po 2 bezbarwnych setach, trzy kolejne to wreszcie prawdziwa bitwa o każdy punkt. Te sety to dobry prognostyk przed finałami Mistrzostw Śląska juniorów, które potrwają od 6 do 10 lutego. MVP tego spotkania został wybrany Kamil Konieczny. Gospodarze AT Żory JW w pierwszym meczu wygrali z Anbudem MKS Będzin 3:1, a w trzecim spotkaniu po tie-breaku pokonali Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa.

Wyniki turnieju:

2019-01-27

• AT Żory Jastrzębski Węgiel - Anbud MKS Będzin 3:1 (25:19, 25:16, 19:25, 25:21)
  • Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa - SK Górnik Radlin 3:0 (27:25, 26:24, 25:18)

2019-01-28

• Anbud MKS Będzin - Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa 2:3 (14:25, 25:20, 25:17, 17:25, 11:15)
  • AT Żory Jastrzębski Węgiel - SK Górnik Radlin 3:0 (25:13, 25:23, 25:19)

2019-01-29

• Anbud MKS Będzin - SK Górnik Radlin 2:3 (25:17, 26:24, 21:25, 19:25, 19:21)
  • AT Żory Jastrzębski Węgiel - Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa 3:2 (25:21, 23:25, 18:25, 25:17, 15:9)