SMS znów za silny... JKS przegrywa w meczu na szczycie

01.02.2019 22:34 | 0 komentarzy | rafbl

W piątkowy wieczór w hali Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku niepokonany w tym sezonie lider I Ligi Śląskiej Kobiet - SMS PZPS Szczyrk podejmował w meczu na szczycie niepokonanego od dziesięciu spotkań wicelidera - JKS SMS Jastrzębie. Gospodynie pewnie wygrały w czterech setach, a emocjonująca była tylko pierwsza partia.

Premierowa odsłona piątkowego spotkania miała wyrównany przebieg. Z czasem do głosu zaczęły dochodzić przyjezdne, które zbudowały sobie czteropunktową przewagę (7:11). Konsekwentnie grające zawodniczki JKS-u utrzymywały bezpieczną przewagę i wchodząc w decydującą fazę seta prowadziły 16:20. Wydawać sie mogło, że prowadzące w końcówce 19:23 jastrzębianki pewnie zmierzają do zwycięstwa, jednak przestój jaki przytrafił im się w końcówce sprawił, że straciły sześć punktów z rzędu i przegrały ostatecznie do 23.

Drugiego seta od prowadzenia 3:0 rozpoczęły miejscowe. Jastrzębianki prowadzone przez trenera Jarosława Bodysa zdołały zniwelować straty do jednego "oczka" (4:3). Był to koniec wyrównanej gry w tej partii. SMS seryjnie zdobywał punkty wykorzystując słabą dyspozycję przyjezdnych. Przewaga siatkarek ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego rosła z każdą chwilą. Set zakończył się ich bardzo wysokim zwycięstwem do 11.

Początek trzeciej partii miał wyrównany przebieg z delikatnym wskazaniem na przyjezdne, które z czasem wypracowały sobie trzypunktową przewagę (7:10). W dalszej fazie seta gra dobrze dysponowanych do tej pory gospodyń zacięła się, a coraz lepiej grające siatkarki z Jastrzębia-Zdroju zdobywając sześć "oczek" z rzędu wyszły na wysokie ośmiopunktowe prowadzenie (8:16). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i JKS zwyciężył pewnie do 18.

Podrażnione wysoką porażką w poprzedniej odsłonie szczyrkowianki czwartego seta rozpoczęły od czteropunktowego prowadzenia (6:2). Zawodniczki JKS-u zniwelowały starty do dwóch "oczek" (7:5), jednak kilka punktów z rzędu stracone w kolejnych akcjach sprawiło, że traciły one do przeciwniczek sześć punktów (13:7). Jastrzębianki nie były w stanie odpowiedzieć i wchodząc w decydującą fazę seta przegrywały siedmioma punktami (20:13). Ostatecznie set zakończył się wysokim zwycięstwem SMS-u, który wygrał do 14, a całe spotkanie 3:1 umacniając się na pierwszym miejscu. JKS z bilansem 14 wygranych i 2 porażek zajmuje w tabeli drugie miejsce.

SMS PZPS Szczyrk III - JKS SMS Jastrzębie 3:1 (25:23, 25:11, 18:25, 25:14)

SMS: Kowalczyk, Borowczak, Kulig, Lis, Piasecka, Stambrowska oraz Kubas (libero), Poreda, Szymańska, Szmajduch, Stefanik, Rola

JKS: Lorenc, Jędrysik, Kuczera, Stępień, Szajer, Żagan oraz Kajzerek (libero), Bury