Wtorek, 30 kwietnia 2024

imieniny: Katarzyny, Mariana, Lilii

Trójka w końcówce dała wygraną

02.02.2019 16:27 | 0 komentarzy | adi

Olimpia Wodzisław Śląski odniosła czwarte zwycięstwo w tym sezonie, pokonując na wyjeździe MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 67:64.

Mecz z przedostatnimi Karkonoszami był niezwykle zacięty i emocjonujący. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem, w drugiej z kolei wodzisławianki zdołały odskoczyć na pięć punktów. Przewaga jednak topniała i na niespełna pięć minut przed końcem spotkania gospodynie objęły prowadzenie 64:63. Później jednak Klaudia Rutkowska wykorzystała jeden z dwóch rzutów wolnych i doprowadziła do remisu, a na niespełna trzy minuty przed końcem za trzy punkty trafiła Maria Cichy. Gospodynie miały jeszcze kilka okazji do odmienienia losów spotkania, ale seryjnie pudłowały. Dzięki temu wodzisławianki wygrały czwarte spotkanie w tym sezonie.

Olimpia zajmuje w I lidze kobiet dziewiąte miejsce z 21 punktami na koncie.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra - Olimpia Wodzisław Śląski 64:67 (15:15, 16:21, 22:21, 11:10)

Olimpia: Justyna Kocon 5, Magdalena Jabłońska 8, Katarzyna Pawlik 9, Patrycja Jastrzębska 12, Klaudia Rutkowska 19 oraz Maria Cichy 9, Natalia Rusińska 5.