Sobota, 21 września 2024

imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

Trzysetowe zwycięstwo siatkarzy Rafako

02.02.2019 23:44 | 0 komentarzy | rafbl

Trzy sety wystarczyły siatkarzom Rafako Racibórz aby pokonać w sobotnim meczu 16. kolejki rozgrywek o mistrzostwo I Ligi Śląskiej Mężczyzn zespół z Miasteczka Śląskiego. Była to ósma wygrana raciborzan w trwających rozgrywkach, jednak mają oni do rozegrania dwa zaległe spotkania.

Początek sobotniego spotkania miał wyrównany przebieg, a niewielką przewagę mieli goście, którzy zbudowali sobie dwupunktową przewagę (3:5). Gospodarze szybko doprowadzili do remisu po 7 i od tego momentu wynik oscylował w okolicach remisu. Dopiero w połowie seta do głosu doszli raciborzanie, którzy wyszli na dwupunktowe prowadzenie (15:13). Siatkarze z Miasteczka Śląskiego doprowadzili co prawda do remisu po 16, jednak był to tylko ich chwilowy zryw bowiem zawodnicy Rafako w końcówce odskoczyli na trzy punkty (22:19). Ostatecznie miejscowy zwyciężyli w tym secie do 21.

Druga partia to do stanu 11:11 naprzemienne prowadzenie obu ekip. Jako pierwsi większą przewagę zbudowali sobie gospodarze prowadzeni przez trenera Bartosza Frątczaka, którzy wyszli na prowadzenie 14:11. Przyjezdni zdołali odrobić jedno "oczko" doprowadzając do wyniku 16:14, jednak fantastyczna seria raciborzan, którzy zdobyli sześć punktów z rzędu (22:14) pozbawiła ich jakichkolwiek złudzeń na zwycięstwo w tej partii. Ta padła łupem Rafako, które wygrało bardzo zdecydowanie do 15.

Od prowadzenia 0:2 trzecią odsłonę sobotniego meczu rozpoczęli goście. Raciborzanie odrobili jednak straty i sami wyszli na trzypunktowe prowadzenie (10:7). W dalszej fazie gry ich przewaga wzrosła do sześciu "oczek" (16:10). Bezpieczna wydawać by się mogło przewaga gospodarzy stopniała w końcówce do dwóch punktów (20:18). W końcówce waleczni goście zdołali doprowadzić do remisu po 21 co zwiastowało emocjonującą końcówkę. W tej więcej zimnej krwi zachowali jednak raciborzanie, którzy zwyciężyli do 22, a w całym spotkaniu 3:0.

KS AZS Rafako Racibórz - KS Volley Miasteczko Śląskie 3:0 (25:21, 25:15, 25:22)

AZS: Zasłonka, Dziadek, Grabczyński, Władarz, Marchwiak, Gołuchowski oraz Kostka (libero), Błaszczok, Gonsior

KS: Biadacz, Leszczawski, Karoń W., Ochman, Rybak, Karoń S. oraz Mańkowski (libero), Górny (libero), Gwóźdź, Łata, Chamera, Strugała, Otręba, Konicki