Poniedziałek, 6 grudnia 2021

imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny

RSS

Dawid Konarski na dłużej w Jastrzębskim Węglu

06.02.2019 20:48 | 0 komentarzy | rafbl

W środowe popołudnie jastrzębski klub poinformował o przedłużeniu o kolejny sezon kontraktu z reprezentantem Polski - Dawidem Konarskim. Dla dwukrotnego Mistrza Świata obecny sezon jest pierwszym w barwach "pomarańczowych". Do zespołu Jastrzębskiego Węgla przyszedł z tureckiego Ziraatu Bankasi Ankara.

Dawid Konarski na dłużej w Jastrzębskim Węglu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dawid Konarski jest najlepiej punktującym zawodnikiem jastrzębskiego klubu, dla którego w rozgrywkach Plus Ligi zdobył dotychczas 222 punkty. W trwającym sezonie dwukrotnie był nagradzany statuetką najlepszego zawodnika meczu.

Zawodnik nie ukrywa, że cieszy się że zostaje na dłużej w jastrzębskiej drużynie oraz że w dalszym ciągu będzie mógł być częścią trwającego projektu, który będzie kontynuowany w przyszłym sezonie:

Cieszę się, że zostaję na następny sezon w Jastrzębskim Węglu. Klub jest świetnie zorganizowany, panuje w nim fajna atmosfera i tutaj walczy się o najwyższe cele. Do tego mamy wspaniałych kibiców, którzy na każdym kroku nas wspierają. Mam nadzieję, że zarówno w tym, jak i przyszłym sezonie będziemy mogli sprawić im i sobie dużo radości. Projekt, który trwa będzie kontynuowany, co gwarantuje walkę o najwyższe laury. Dlatego chcę być nadal częścią tej drużyny i pomóc w osiągnięciu założonych celów - mówi Dawid Konarski.

Z kolei prezes jastrzębskiego klubu jest zadowolony z faktu, że tak klasowy zawodnik jak Konarski chce pozostać w klubie na dłużej:

Dla mnie jako prezesa jest to bardzo dobra informacja, że dwukrotny mistrz świata chce pozostać w naszym Klubie na dłużej. Jest to potwierdzenie, że zawodnik klasy światowej dobrze ocenia Klub, jego funkcjonowanie i widzi on tutaj dla siebie szansę walki o najwyższe cele. Jestem dumny, że taki zawodnik jak Dawid chce realizować siatkarskie marzenia i cele w Jastrzębskim Węglu - mówi Adam Gorol, prezes zarządu Jastrzębskiego Węgla.