Poniedziałek, 23 maja 2022

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

Świetny początek w wykonaniu NMC Górnika

08.02.2019 09:27 | 0 komentarzy | dud

W meczu 17. kolejki PGNiG Superligi mężczyzn w piłce ręcznej, NMC Górnik Zabrze wygrał z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.

Świetny początek w wykonaniu NMC Górnika
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początek spotkania nie zapowiadał, że gospodarze będą mieli problemy z Piotrkowianinem. NMC Górnik Zabrze od pierwszych minut miał wysoką przewagę punktową. W pewnym momencie NMC Górnik prowadził już 9:0, a po piętnastu minutach gry na tablicy wyświetlał się rezultat 13:2. Przewaga gospodarzy była znacząca.

Z czasem jednak goście zaczęli dochodzić do głosu, lepiej spisywała się defensywa i na przerwę NMC Górnik schodził prowadząc tylko trzema bramkami.

W drugiej połowie drużyna z Zabrza musiała radzić sobie z brakiem obu lewoskrzydłowych, ponieważ plac gry opuścili Rafał Gliński i Bartłomiej Tomczak. NMC Górnik potrafił jednak przetrwać ten ciężki okres i nie dał sobie odebrać wygranej. Ostatecznie gospodarze wygrali 27:20 i zajmują 2. miejsce w ligowej tabeli.

NMC Górnik Zabrze - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 27:20 (14:11)

NMC Górnik Zabrze:

Galia – Daćko 3, Tomczak 4, Gromyko 2, Sluijters 6, Czuwara 2, Pawelec, Buszkow 6, Gliński 2, Gogola 2,  Sićko, Adamuszek

Trener: Rastislav Trtik


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl