Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Ofensywa Racibórz pokonała SMS z Katowic i zakończyła rundę zasadniczą na drugim miejscu [ZDJĘCIA]

08.02.2019 21:50 | 1 komentarz | kozz

W piątek swój ostatni mecz w rundzie zasadniczej rozegrali koszykarze raciborskiej Ofensywy.

Po przegranym czwartkowym meczu w Gliwicach z AZS-em 78:87, dziś w Arenie Rafako pokonali KŚ AZS SMS Katowice 104:80. Podopieczni trenera Ksawerego Fojcika zakończyli rundę na drugim miejscu i za dwa tygodnie przystąpią do fazy play-off z drużyną z województwa opolskiego.

Ofensywa jest mocno osłabiona. Kontuzję leczy Emil Szwed, a Przemysław Bednarek z powodu kontuzji nie zagra już do końca sezonu. Mimo tego, raciborzanie spokojnie rozpoczęli mecz i utrzymywali kilkupunktowe prowadzenie w meczu z młodzieżą z Katowic. Sytuacja zaczęła się wymykać przed końcem drugiej kwarty. Wówczas popisali się młodzi katowiczanie i to oni schodzili na przerwę prowadząc 52:46.

Gospodarze pozytywnie zareagowali na wskazówki trenera Fojcika, które zostały udzielone w przerwie. Odzyskali prowadzenie i przed decydującą odsłoną Ofensywa prowadziła pięcioma punktami. W czwartej kwarcie rządzili już tylko miejscowi. Raciborzanie wygrali ją pewnie 29:10 i cały mecz 104:80. Kluczową postacią meczu był Marek Sidor z Ofensywy, który rzucił 32 punkty. Zawodnik został najlepszym strzelcem III ligi po rundzie zasadniczej.

Ofensywa Racibórz - KŚ AZS SMS Katowice 104:80 (27:20, 19:32, 29:18, 29:10)

Ofensywa: Sidor 32, Jendrysek 4, Szkurłat 8, Atłachowicz 17, Jędrzejczak 0, Szalc 12, Półtorak 10, Barski 2, Szklarz 19, Wranik 0.

SMS Katowice: Klonowski 9, Maroń 17, Palacz 10, Mroczek 0, Piwczyk 0, Grabowski 2, Stachura 8, Dudek 4, Siewniak 10, Krzymiński 16, Kłoszewski 4.