Piątek, 26 kwietnia 2024

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

W Rybniku bez niespodzianki... Pewne zwycięstwo SMS-u

08.02.2019 23:18 | 0 komentarzy | rafbl

W piątkowe popołudnie w Rybniku spotkały się zespoły z dwóch przeciwległych biegunów ligowej tabeli. Niepokonany w tym sezonie lider - SMS PZPS Szczyrk pewnie pokonał w trzech setach ostatnie w tabeli gospodynie - UKS Jedynkę Rybnik, który nie wygrał jeszcze w tym sezonie ani jednego spotkania.

Premierową odsłonę piątkowego spotkania od prowadzenia 0:3 rozpoczęły przyjezdne. Gospodynie odpowiedziały zdobywając dwa "oczka" z rzędu minimalizując straty do jednego punktu (2:3) jednak było to wszystko na co było je stać w tej odsłonie. Dalszy fragment partii to pełna dominacja liderek tabeli, które szybko odskoczyły na siedem punktów (4:11), a w końcówce partii zbudowały sobie wysoką dziesięciopunktową przewagę (9:19). Bezradne rybniczanki nie były w stanie nawiązać walki i przegrały bardzo wyraźnie do 13.

Niespodziewanie lepiej drugiego seta rozpoczęły gospodynie, które prowadziły 3:0. W kolejnych akcjach młode adeptki siatkówki ze Szczyrku kilkukrotnie próbowały zniwelować straty jednak konsekwentnie grające miejscowe prowadzone przez trener Michalinę Cichecką-Meisner utrzymywały trzy "oczka" przewagi (10:7). Ambitnie grające przyjezdne dogoniły jednak UKS doprowadzając do remisu po 11, a po chwili wychodząc na pięciopunktowe prowadzenie (11:16). Wchodząc w decydującą fazę seta zawodniczki Jedynki zniwelowały straty do jednego punktu (18:19), jednak końcówka należała do SMS-u, który zwyciężył do 20.

Najwięcej emocji dostarczyła trzecia partia, w której początkowych akcjach lepiej radziły sobie gospodynie, które wyszły na trzypunktowe prowadzenie (6:3). Przyjezdne zbliżały się do rywalek, aż w końcu doprowadziły do remisu po 8, jednak rybniczanki ponownie odskoczyły im na trzy "oczka" (12:9). Taka przewaga miejscowych utrzymywała aż do stanu 18:15. Wydawać się mogło, że siatkarki Jedynki dowiozą przewagę do końca, jednak przestój jak im się przytrafił sprawił że wchodząc w decydujące fragmenty seta przegrywały one 18:20. UKS zdołał doprowadzić do remisu po 21, jednak ostatnie słowo w emocjonującej końcówce należało do SMS-u, który wygrał do 22, a całe spotkanie 0:3.

UKS Jedynka Erbud Rybnik - SMS PZPS Szczyrk III 0:3 (13:25, 20:25, 22:25)

UKS: Prudel, Szmajduch, Płaszczyńska, Kurpanik, Krzystała, Dudek oraz Smołka (libero)

SMS: Poreda, Serowiecka, Kulig, Lis, Szmajduch, Stambrowska oraz Czyrniańska (libero), Jankowska