Gwarek lepszy od Unii

09.02.2019 19:08 | 0 komentarzy | kozz

W Knurowie swój kolejny sparing przed rundą wiosenną rozegrali piłkarze czwartoligowej Unii Racibórz. Rywalem był również zespół z IV ligi - Gwarek Ornontowice. Drużyna trenera Grzegorza Jakosza przegrała 2:3.

W pierwszej połowie meczu Unia miała delikatną przewagę. Obie drużyny zdobyły po jednym golu. Najpierw prowadzenie objął Gwarek, następnie wynik meczu wyrównał Mateusz Kocot. W drugiej części spotkania Unia oddała pole gry rywalowi. Po dwóch indywidualnych błędach defensywy Unia przegrywała 1:3. Kontaktową bramkę z rzutu karnego zdobył Rafał Chałupiński. Mecz zakończył się zwycięstwem Gwarka 3:2. W raciborskiej drużynie skończył się okres większych testów. Z przymierzanych zawodników był tylko gracz z Naprzodu Czyżowice, który był testowany także tydzień temu.

Jest to przegrany sparing, ale było dużo fajnych akcji. W drugiej połowie przestaliśmy realizować to, co sobie założyliśmy plus wprowadziliśmy rezerwowych, których gra wpłynęła na jakość. Chcieliśmy zagrać wysokim presingiem, w pierwszej połowie nam się to powiodło, w drugiej było nieco gorzej - powiedział po meczu trener Grzegorz Jakosz.

W składzie Unii nie było już żadnych obcokrajowców. Ewentualne zatrudnienie Koreańczyków i Brazylijczyków staje się mało realne.

Kolejny sparing Unia rozegra w Opolu, a przeciwnikiem będzie rywal z IV ligi - Pogoń Prudnik.

Gwarek Ornontowice - Unia Racibórz 3:2 (1:1)

Bramki dla Unii: Kocot, Chałupiński.