Piłkarki z SWD Wodzisław walczą z Głogówkiem o medal mistrzostw Polski

10.02.2019 08:46 | 0 komentarzy | kozz

Rozpoczęła się faza ćwierćfinałowa o mistrzostwo Polski w kobiecym futsalu.

Na tym etapie nie ma już broniącego tytułu TS ROW Rybnik, który zanotował fatalny sezon, ale są reprezentantki naszego regionu. W drużynie LKS Rolnik B. Głogówek grają trzy piłkarki z SWD Wodzisław Śląski: Anita Buchta, Katarzyna Kelner i Daria Kasperska (reprezentowała SWD jesienią, obecnie wolna zawodniczka).

W sobotę rozegrały one pierwszy mecz ćwierćfinałowy i ograły na wyjeździe AZS SGGW Warszawa 3:1. W składzie Rolnika tym razem zabrakło Kelner, ale były dwie pozostałe piłkarki - Kasperska i Buchta.

W spotkaniu rozegranym w Warszawie długo czekano na pierwszą bramkę. Pierwszą zdobyły zawodniczki Rolnika trafiając w 19. minucie spotkania, a na listę strzelców wpisała się Kinga Ejzel. Kolejne bramki padały po przerwie. W 32. minucie było już 2:0 dla drużyny z Głogówka, a wynik podwyższyła Aleksandra Misiak. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania padła trzecia bramka dla drużyny gości i znów trafiła Ejzel. Gospodynie odpowiedziały tylko jednym trafieniem w ostatnich fragmentach spotkania.

Rewanż 16 lutego w hali sportowej przy ulicy Kościuszki w Głogówku.

AZS SGGW Warszawa - LKS Rolnik B. Głogówek 1:3 (0:1)

Bramki dla Rolnika: Ejzel 2, Misiak 1