Piątek, 29 września 2023

imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela

RSS

Nasze zespoły poznały rywali w 1/4 Mistrzostw Polski

17.02.2019 16:16 | 0 komentarzy | rafbl

W środę w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej rozlosowano grupy 1/4 Mistrzostw Polski Juniorów w siatkówce. W gronie uczestników znalazły się dwa nasze zespoły: Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel oraz SK Górnik Radlin, które zdobyły odpowiednio srebrne i brązowe medale zakończonych przed tygodniem Mistrzostw Śląska.

Nasze zespoły poznały rywali w 1/4 Mistrzostw Polski
fot. SK Górnik Radlin
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W losowaniu udział wzięło 47 zespołów (jeden zespół wycofał się z udziału), które podzielone zostały na siedem sześciozespołowych grup i jedną pięciozespołową. Każda z grup podzielona jest na dwie podgrupy: A i B, w których zespoły rywalizować będą systemem każdy z każdym. Zespoły z trzecich miejsc w każdej z podgrup rywalizować będą ze sobą o piąte miejsce w turnieju, natomiast zespoły z miejsc 1-2 stworzą jedną grupę, w której zagrają z zespołami z drugiej podgrupy o awans do kolejnej fazy Mistrzostw Polski (wynik ze spotkania z zespołem ze swojej podgrupy zostaje zachowany).

Akademia Talentów, która w rozgrywkach ogólnopolskich występować będzie jako Jastrzębski Węgiel w wyniku losowania przydzielona została do grupy III, która rywalizować będzie w Sulęcinie. W podgrupie A zagrają: STS Olimpia Sulęcin (gospodarz), MKS Bzura Ozorków oraz UKS MKS MDK Warszawa. W podgrupie B spotkają się ze sobą: KS Gwardia Wrocław, Jastrzębski Węgiel oraz Hemarpol Norwid Częstochowa.

Radlinianie trafili z kolei do grupy V, która grać będzie w Nowym Sączu. W podgrupie A znaleźli się: SKPS Dunajec Nowy Sącz (gospodarz), TS Chełmiec Wałbrzych oraz SK Górnik Radlin. W podgrupie B zagrają natomiast: KS Energetyk Poznań, MMKS Kędzierzyn-Koźle, KS Lechia Tomaszów Mazowiecki.

Turnieje ćwierćfinałowe Mistrzostw Polski rozegrane zostaną w dniach 21-24 lutego 2019 roku. Awans do czołowej szesnastki Mistrzostw Polski juniorów uzyskają po dwa najlepsze zespoły z każdej z ośmiu grup.