środa, 26 stycznia 2022

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Akademia Talentów bez szans w Tychach

16.02.2019 23:06 | 0 komentarzy | rafbl

Bez szans w pierwszym meczu I rundy fazy play-off byli w sobotnie popołudnie siatkarze żorskiej Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, którzy przegrali w Tychach z miejscowym TKS-em w trzech setach.

Akademia Talentów bez szans w Tychach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy od początku wypracowali sobie trzy "oczka" przewagi (6:3). Przyjezdni zdołali wyrównać doprowadzając do remisu po 9, jednak po chwili gospodarze odbudowali swoją trzypunktową przewagę (12:9). Waleczni siatkarze Akademii Talentów gonili wynik i sztuka ta udała im się w końcówce partii, kiedy doprowadzili do remisu po 19. Decydujący fragment partii należał jednak go gospodarzy, którzy zwyciężyli do 20.

Od początku drugiej partii na prowadzeniu byli gospodarze, którzy zbudowali sobie czteropunktową przewagę (8:4). W  dalszej części seta świetnie dysponowani tyszanie powiększyli swoje prowadzenie do dziewięciu punktów (17:8). Goście prowadzeni przez trenera Jarosława Kubiaka, którzy nie radzili sobie z konsekwentną grą miejscowych nie byli w stanie nawiązać walki i przegrali ostatecznie bardzo wysoko do 14.

Początek trzeciej odsłony należał do TKS-u, który prowadził czterema punktami (6:2). W kolejnych wymianach miejscowi powiększyli przewagę o kolejne dwa "oczka" (10:4). Młodzi adepci siatkówki z Akademii Talentów po raz kolejny w spotkaniu ruszyli w pogoń za rozpędzonym przeciwnikiem i wchodząc w decydującą fazę seta przegrywali tylko dwoma punktami (21:19). W końcówce więcej zimnej krwi zachowali jednak gospodarze, którzy triumfowali do 21, a w całym spotkaniu 3:0 obejmując tym samym w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzenie 1:0. Kolejne spotkanie, również w Tychach rozegrane zostanie jutro.

TKS Auto Partner Tychy - Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:20, 25:14, 25:21)

TKS: Kapuśniak, Czerwiński, Andrulewicz, Kozioł, Szmajduch, Dzierżanowski oraz Ledwoń (libero), Aniołek, Piotrowicz, Szczechowicz

AT: Turski, Błażej, Czyrniański, Kraj, Roque de Oliveira, Nabiałczyk oraz Wołodźko (libero), Czyżowski, Szymczak, Laskowski, Rakowski