Piątek, 17 września 2021

imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta

RSS

SK Górnik Radlin z trzema cennymi punktami

17.02.2019 14:39 | 0 komentarzy | rafbl

Ważne w kontekście układu tabeli I Ligi Śląskiej zwycięstwo odnieśli w sobotnie popołudnie siatkarze Górnika Radlin, którzy w czterech setach pokonali we własnej hali po wyrównanym spotkaniu gości z Tarnowskich Gór. Wygrana pozwoliła radlinianom awansować na czwarte miejsce w tabeli.

SK Górnik Radlin z trzema cennymi punktami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy już na początku premierowej odsłony wypracowali sobie czteropunktowe prowadzenie (3:7). Górnik szybko poprawił swoją grę i doprowadził do wyrównania (9:9), a po kilku kolejnych akcjach wypracował sobie trzy "oczka" przewagi (13:10). W dalszej fazie seta konsekwentnie grający gospodarze utrzymywali bezpieczną przewagę i wchodząc w decydujące fragmenty gry prowadzili 20:17. Ostatecznie gospodarze triumfowali pewnie do 20.

Od początku drugiej partii na tablicy wyników raz po raz widniał remis. Z czasem gospodarze zdołali odskoczyć na dwa punkty (10:8), a w kolejnych akcjach dołożyli do swojej przewagi jeszcze jedno "oczko" (15:12), jednak przyjezdni szybko zniwelowali straty doprowadzając do wyrównania po 15. Wchodząc w decydującą fazę seta siatkarze Górnika prowadzili 20:18, a po chwili 22:19 i wydawać się mogło że pewnie zmierzają po zwycięstwo, jednak rywale ponownie ich dogonili i po chwili musieli bronić dwóch piłek setowych. Radlinianie zachowali jednak zimną krew i przełamali rywala zwyciężając 28:26.

Trzecia partia podobnie jak poprzednia miała początkowo wyrównany przebieg, jednak tym razem niewielką przewagę osiągnęli goście którzy wyszli na dwupunktowe prowadzenie (11:9). Radlinianie z czasem zdołali odrobić straty i wyszli na prowadzenie 18:16, jednak wchodząc w decydujący fragment partii przegrywali minimalnie 19:20. W emocjonującej końcówce lepsi okazali się siatkarze Gwiazdy, którzy wygrali do 22.

Czwarta odsłona to przez większość czasu wyrównana gra obu zespołów z delikatnym wskazaniem na gospodarzy, którzy minimalnie prowadzili. Dopiero w końcówce podopieczni trenera Marka Przybysza zdołali odskoczyć rywalom na cztery punkty (20:16). W końcówce utrzymali oni kilkupunktową przewagę i zwyciężyli do 22, a w całym spotkaniu 3:1 odnosząc dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie w piętnastym rozegranym spotkaniu.

SK Górnik Radlin - Amister UKS Gwiazda Tarnowskie Góry 3:1 (25:20, 28:26, 22:25, 25:22)

Górnik:  Dzido, Ferdyan, Grzywacz, Konieczny K., Gardyan, Szafranek oraz Skupień (libero), Ziarnik, Konieczny D., Walawski

Gwiazda: Kupiec, Szafraniec, Jórasz, Miszewski, Grądek, Roch oraz Urbańczyk (libero), Czarnecki, Stefaniszyn, Rzepczyk, Kocur