Piątek, 29 września 2023

imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela

RSS

JKS SMS Jastrzębie zgubił punkt w Imielinie

19.02.2019 21:39 | 0 komentarzy | rafbl

Podziałem punktów zakończyło się rozegrane w Imielinie sobotnie spotkanie 17. kolejki spotkań I Ligi Śląskiej Kobiet, w którym miejscowy MKS podejmował wicelidera ligowej tabeli - JKS SMS Jastrzębie. Górą po tie-breaku okazały się przyjezdne.

JKS SMS Jastrzębie zgubił punkt w Imielinie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sobotnie spotkanie bardzo dobrze rozpoczęły jastrzębianki, które prowadziły 0:5. Przewaga siatkarek prowadzonych przez trenera Jarosława Bodysa utrzymywała się do stanu 9:14. Przestój w grze przyjezdnych sprawił, że miejscowe odrobiły straty i wyszły na prowadzenie, które wchodząc w decydującą fazę seta wyniosło pięć "oczek" (20:15). Jastrzębianki dogoniły jednak siatkarki MKS-u doprowadzając do wyrównania (23:23). W emocjonującej, pełnej wielu zwrotów akcji zawodniczki JKS-u nie wykorzystały dwóch piłek setowych i przegrały premierową odsłonę na przewagi do 29.

Drugą partię od niewielkiego prowadzenia rozpoczęły siatkarki JKS-u (0:2). Miejscowe szybko doprowadziły do remisu i od tego momentu wynik oscylował w okolicach remisu z niewielkim wskazaniem na zawodniczki MKS-u. Wyrównana gra toczyła się do stanu po 13. Od tego wyniku imielinianki zaczęły budować sobie przewagę, która wkraczając w decydujące fragmenty partii wzrosła do czterech punktów (20:16). Skutecznie grające gospodynie w końcówce powiększyły swoją przewagę i zwyciężyły ostatecznie do 18 obejmując prowadzenie w meczu 2:0.

Trzeciego seta od trzypunktowe prowadzenia rozpoczęły przyjezdne (0:3). Gospodynie szybko doprowadziły do wyrównania, a po chwili same wypracowały sobie dwupunktową przewagę (10:8). Kapitalna seria punktów jaką popisały się jastrzębianki zdobywając dziesięć punktów z rzędu pozwoliła im odrobić straty i wyjść na bezpieczne ośmiopunktowe prowadzenie (10:18). Wchodząc w decydujący fragment seta siatkarki JKS-u utrzymały bezpieczną przewagę i zwyciężyły do 19 zapisując na swoim koncie pierwszego wygranego seta w spotkaniu.

Czwarta partia wyrównany przebieg miała tylko do stanu 5:5. Seria punktów jaką od tego wyniku popisały się jastrzębianki pozwoliła im odskoczyć na pięć "oczek" (5:10). W dalszej fazie seta przewaga konsekwentnie i skutecznie grających siatkarek z Jastrzębia-Zdroju wzrosła do ośmiu punktów (9:17). W końcówce obraz gry się nie zmienił i zespół gości wygrały bardzo wysoko do 16 doprowadzając tym samym do tie-breaka.

Decydująca partia od początku przebiegała pod dyktando przyjezdnych, które szybko wyszły na pięciopunktowe prowadzenie (1:6). Na zmianie stron JKS prowadził 3:8. Ostatecznie jastrzębianki triumfowały do 11, a w całym spotkaniu 2:3 odwracając tym samym losy spotkania.

MKS Imielin - JKS SMS Jastrzębie 2:3 (31:29, 25:18, 19:25, 16:25, 11:15)

MKS: Czopek, Walas, Radziwon, Piecha, Olchawa, Strzelecka oraz Luftner (libero), Dobrowolska (libero), Buda

JKS: Lorenc, Jędrysik, Żagan, Stępień, Szajer, Kołodziej oraz Chamara (libero), Kajzerek (libero), Bury, Kuczera, Kijańska