Wtorek, 25 stycznia 2022

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Unia Turza Śląska w końcu zagrała z Płomieniem Połomia

21.02.2019 09:58 | 3 komentarze | kozz

Piłkarze z Turzy Śląskiej mieli się zmierzyć z Płomieniem Połomia na początku gier kontrolnych. Wtedy do sparingu nie doszło, bo kadra Płomienia była w rozsypce. W środę udało się rozegrać mecz sparingowy pomiędzy tymi drużynami, aczkolwiek tym razem to Unia nie zagrała w pełnym składzie. Spotkanie rozegrane w Nieboczowach zakończyło się remisem 2:2. 

Unia Turza Śląska w końcu zagrała z Płomieniem Połomia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rezultat meczu został ustalony już po 22 minutach gry, a później choć oba zespoły miały swoje szanse, bramki już nie padły. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli podopieczni trenera Mirosława Szwargi. W 12. minucie strata piłki w środkowej strefie boiska poskutkowała akcją Pawła Sękowskiego, który po krótkim prowadzeniu piłki zagrał do nadbiegającego Wojciecha Łaskiego, a ten płaskim strzałem po „długim” rogu pokonał Tomasza Lewandowskiego. W 17. minucie Marek Gładkowski prostopadłym podaniem uruchomił na lewym skrzydle Piotra Glenca, ten dośrodkował w pole karne gdzie czyhał już niepilnowany Dawid Hanzel i z bliska pokonał golkipera Płomienia. Minutę później unici już prowadzili, bowiem technicznym uderzeniem z narożnika pola karnego popisał się testowany zawodnik z Ukrainy i piłka przelobowała wysuniętego na 5 metr bramkarza Połomi. Unici zbyt długo nie cieszyli się z prowadzenia, bo we wspomnianej 22 minucie Jan Krupiński sfaulował w polu karnym Sękowskiego, a sam poszkodowany pewnie wykorzystał rzut karny.

W obu zespołach zabrakło kilku zawodników z nominalnie pierwszej jedenastki, w Unii nie grali m.in. Kamil Kuczok i jego imiennik Kostecki, a w Płomieniu Łukasz Matuszek i Konrad Cieślak.

KS Płomień Połomia - KS Unia Turza Śląska 2:2 (2:2)

Łaski 12., Sękowski 22.-k. - Hanzel 17., zawodnik testowany 18.

Płomień: Łukasz Tecław - Paweł Szczeciński, Daniel Lubszczyk, Adam Ucher, Daniel Wawrziczek - Arkadiusz Kindalski, zawodnik testowany, Karol Szypuła, Łukasz Sitek, Wojciech Łaski - Paweł Sękowski. W drugiej połowie grali też: Daniel Antończyk, Dariusz Husarz, Bartosz Łyczko. Trener: Mirosław Szwarga

Unia: I połowa: Tomasz Lewandowski - Jan Krupiński, Kacper Krupiński, Piotr Glenc - Dawid Pawlusiński, Paweł Staniczek, Dariusz Pawlusiński, Marek Gładkowski, zawodnik testowany - Dawid Hanzel.

II połowa: Kamil Główka - Robert Maryniok, Arkadiusz Lalko, Kacper Krupiński, Piotr Glenc - Dawid Pawlusiński, Marcin Malinowski, Dariusz Pawlusiński, Marek Gładkowski, zawodnik testowany - Dawid Hanzel. Trener: Marcin Malinowski

W trakcie drugiej połowy w 63 min. Hanzela zastąpił Bartosz Suszek, w 69 min. za Kacpra Krupińskiego wszedł Jan Krupiński, a Dariusza Pawlusińskiego zastąpił Staniczek i w 72 min. za Gładkowskiego pojawił się na murawie Mikołaj Knopek.


Unia Turza Śl.