Piątek, 20 września 2024

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

Gładka porażka AZS-u Rafako Racibórz

21.02.2019 21:45 | 0 komentarzy | rafbl

Słabo zaprezentowali się siatkarze raciborskiego klubu, którzy w zaległym meczu I Ligi Śląskiej przegrali w trzech setach wyjazdowe spotkanie z UKS-em Tygrysy Krzepice SPS Panki.

Pierwszy punkt w środowym spotkaniu zdobyli raciborzanie, jednak po chwili gospodarze wyszli na trzypunktowe prowadzenie (6:3). W dalszej fazie seta UKS powiększył przewagę do sześciu "oczek" (13:7). Siatkarze Rafako nie byli w stanie zniwelować strat i wchodząc w decydującą fazę seta przegrywali ośmioma punktami (20:12). Ostatecznie premierową odsłonę AZS przegrał do 18.

Początek drugiej partii do stanu po 9 miał wyrównany przebieg. Seria punktów jaką popisali się miejscowi pozwoliła im wyjść na prowadzenie 12:9, jednak przyjezdni prowadzeni przez trenera Bartosza Frątczaka szybko doprowadzili do wyrównania (12:12). Był to chwilowy zryw raciborzan, których w kolejnych kilku akcjach ogarnęła niemoc, dzięki której gospodarze zdołali odskoczyć na siedem "oczek" (21:14). Mimo walecznej postawy w końcówce zawodnicy Rafako nie było w stanie odmienić losów partii i przegrali do 21.

Trzeciego seta od trzypunktowej przewagi rozpoczęli gospodarze (6:3). Raciborzanie zdołali co prawda wyrównać doprowadzając do remisu po 7, jednak po chwili przegrywali pięcioma "oczkami" (12:7). W dalszej fazie seta konsekwentnie grający miejscowi powiększali swoją przewagę, która wchodząc w decydujący fragment partii wzrosła do ośmiu punktów (20:12). W końcówce obraz gry się nie zmienił i Tygrysy triumfowały pewnie do 16, a w całym spotkaniu 3:0.

UKS Tygrysy Krzepice SPS Panki - KS AZS Rafako Racibórz 3:0 (25:18, 25:21, 25:16)

UKS: Dąbrowski, Niczke, Ułamek, Łapaj, Barczyk, Bera oraz Dyluś (libero), Szadkowski (libero), Szajer

AZS: Zasłonka, Dziadek, Skowronek, Gonsior, Marchwiak, Gołuchowski oraz Kostka (libero), Woźniak (libero), Władarz, Błaszczok, Besz