Wtorek, 30 kwietnia 2024

imieniny: Katarzyny, Mariana, Lilii

Olimpia straciła prowadzenie w ostatniej minucie

24.02.2019 21:09 | 0 komentarzy | adi

Olimpia Wodzisław Śląski po dogrywce przegrała u siebie z drugim zespołem Enei AZS-u Poznań.

Przez większą część spotkania to Olimpia była na prowadzeniu. Wodzisławianki przez trzy kwarty utrzymywały bezpieczną przewagę, ale wszystko posypało się w ostatniej części, w której rywalki doprowadziły do wyrównania nieco pół minuty przed końcem.

W dogrywce wodzisławianki nie spisywały się tak dobrze jak na początku meczu - zdobyły tylko cztery punkty, o osiem mniej od przeciwniczek. Olimpia tym samym niewykorzystała sporej szansy na wygranie piątego pojedynku w sezonie...

Wodzisławianki zajmują dziewiąte miejsce w I lidze. W 19 kolejkach uzbierały 23 punkty - o dwa więcej od Enei AZS-u AJP III Gorzów Wielkopolski i o trzy więcej od zamykającego tabelę MKS-u MOS-u Karkonosze Jelenia Góra.

Olimpia Wodzisław Śląski - Enea AZS II Poznań 67:75 d. (27:17, 15:15, 15:16, 6:15, 4:12)

Olimpia: Justyna Kocon 4, Magdalena Jabłońska 5, Katarzyna Pawlik 5, Patrycja Jastrzębska 27, Klaudia Rutkowska 24 oraz Marlena Jurzica, Maria Cichy 2, Paulina Hnida, Laura Cichy, Natalia Rusińska, Wiktoria Grzegorzek.