Piątek, 21 stycznia 2022

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Wymęczone zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla

25.02.2019 19:14 | 0 komentarzy | rafbl

Poniedziałkowe spotkanie 22. kolejki Plus Ligi pomiędzy Chemikiem Bydgoszcz i Jastrzębskim Węglem nie było najlepszym widowiskiem. Gra "pomarańczowych" wystarczyła jednak do odniesienia zwycięstwa w trzech setach czym zrewanżowali się rywalom za porażkę z pierwszej rundy.

Wymęczone zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początkowy fragment poniedziałkowego spotkania miał wyrównany przebieg. Jako pierwsi większą przewagę wypracowali sobie gospodarze, którzy wyszli na trzypunktowe prowadzenie (11:8). Jastrzębianie szybko odrobili straty doprowadzając do remisu po 11. W dalszej fazie seta inicjatywę przejęli "pomarańczowi", którzy wyszli na bezpieczne pięciopunktowe (13:18). Przerwy na żądanie trenera miejscowych - Jakuba Bednaruka nie przyniosły efektu, przyjezdni wchodząc w decydującą fazę seta utrzymali pięć punktów przewagi (15:20). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i triumfowali oni ostatecznie do 19.

Od początku drugiej partii na prowadzeniu znajdowali się miejscowi, którzy zbudowali sobie, bezpieczną, czteropunktową przewagę (6:2). Przerwa na żądanie trenera gości - Roberto Santilliego nie pomogła, a konsekwentnie grający bydgoszczanie powiększyli swoje prowadzenie do sześciu "oczek" (10:4). Jastrzębianie zdołali odrobić straty, które zmalały do dwóch punktów (11:9), jednak w kolejnych akcjach serią punktów popisali się rywale, którzy odbudowali sześciopunktową przewagę (15:9). Świetna seria punktów w wykonaniu zawodników Jastrzębskiego Węgla pozwoliła im zniwelować straty i wyjść na bezpieczne prowadzenie, którego nie oddali oni już do końca zwyciężając do 20.

Trzeciego seta od prowadzenia 0:2 rozpoczęli zawodnicy ze Śląska jednak gospodarze szybko odrobili straty i podobnie jak w partii poprzedniej zaczęli odskakiwać rywalom. Chemik wyszedł na bezpieczne prowadzenie 10:5 i kontrolował boiskowe wydarzenia. W dalszej fazie seta "pomarańczowi" kilkukrotnie próbowali się zbliżyć do rywali, jednak ci odparli ich napór i powiększyli swoją przewagę do siedmiu "oczek" (17:10). Goście dopięli swego i wchodząc w decydujący fragment partii doprowadzili do remisu po 20. W emocjonującej końcówce więcej zimnej krwi zachowali jednak jastrzębianie, którzy dzięki świetnej grze w bloku wygrali do 23, a całe spotkanie 0:3.

Statuetka dla najlepszego zawodnika spotkania trafiła w ręce przyjmującego Jastrzębskiego Węgla - Juliena Lynella.

Chemik Bydgoszcz - Jastrzębski Węgiel 0:3 (19:25, 20:25, 23:25)

Chemik: Vinhedo, Lipiński, Morozau, Filipiak, Kovacević, Szalacha oraz Kowalski (libero), Gryc, Siwicki, Karakuła, Lesiuk, Akala

Jastrzębski: Kampa, Lynell, Gunia , Konarski, Fromm, Hain oraz Popiwczak (libero), Bucki, Rusek, Kosok