Sobota, 2 lipca 2022

imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana

RSS

Ponad czterystu zawodników na starcie Biegu Twardziela

26.02.2019 11:37 | 0 komentarzy | kozz

3 marca na terenie Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu już po raz ósmy odbędzie się Bieg Twardziela, wchodzący w skład cyklu #4BiegiRacibórz.

Ponad czterystu zawodników na starcie Biegu Twardziela
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To jeden z najbardziej wymagających biegów raciborskich. Utrudnieniem dla biegaczy jest ukształtowanie terenu trasy przebiegającej przez Arboretum Bramy Morawskiej, gdzie znajduje się wiele stromych podbiegów oraz zbiegnięć po kamienistych ścieżkach. Dodatkowym utrudnieniem są warunki atmosferyczne, gdyż bieg rozgrywany jest na przełomie lutego i marca gdzie pogoda może być zmienna - zimowa ze śniegiem i mrozem, jak również wiosenna. Tym razem zanosi się na opady deszczu i temperaturę nieznacznie powyżej zera. Bieg rozgrywany jest na dystansie ok. 7 km.

Liderami cyklu #4BiegiRacibórz po styczniowym Biegu Nadodrzańskim są Patrycja Rębisz i Paweł Pac. Wśród pań sklasyfikowanych zostało 96 zawodniczek, natomiast wśród panów 263. I to właśnie spośród tych biegaczy poznamy najlepszych zawodników cyklu 2019. Poza Biegiem Nadodrzańskim i Biegiem Twardziela w skład cyklu wchodzą Bieg Bez Granic (maj) i Rafako Półmaraton Racibórz (sierpień).

Link do zapisów TUTAJ