JKS SMS Jastrzębie deklasuje w derbach

26.02.2019 22:39 | 0 komentarzy | rafbl

Bardzo jednostronne okazało się derbowe spotkanie 18. kolejki rozgrywek I Ligi Śląskiej Kobiet, w którym w Jastrzębiu-Zdroju wicelider ligowej tabeli, miejscowy JKS SMS podejmował ostatnią drużynę rozgrywek - UKS Jedynkę Erbud Rybnik. W trwającym nieco ponad godzinę spotkaniu gospodynie pewnie zwyciężyły 3:0.

Premierowa odsłona wtorkowego spotkania wyrównana była tylko w początkowej fazie. Z czasem na cztery punkt odskoczyły gospodynie (7:3). Jastrzębianki prowadzone przez trenera Jarosława Bodysa w pełni kontrolowały boiskowe wydarzenia i dzięki skutecznej grze konsekwentnie powiększali swoją przewagę, która wchodząc w decydującą fazę seta wzrosło do siedmiu "oczek" (20:13). Ostatecznie partia padła łupem miejscowych do 16.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej gry obu zespołów, jednak z czasem na czteropunktowe prowadzenie (8:4) wyszły miejscowe. Pomimo prób gonienia wyniku przez przyjezdne w  dalszej fazie gry JKS utrzymywał kilkupunktową przewagę. Wchodząc w decydującą fazę seta miejscowe prowadziły trzema punktami (20:17). W końcówce nic się nie zmieniło i set ten padł łupem JKS-u, który wygrał do 19.

Wyrównana gra w trzeciej partii toczyła się tylko do stanu 3:3. Popisując się dwiema kilkupunktowymi seriami siatkarki JKS-u odskoczyły na bardzo wysokie dwunastopunktowe prowadzenie (16:4). Rozbite rybniczanki prowadzone przez trener Michalinę Cichecką-Meisner nie były w stanie postawić się rozpędzonym rywalkom i przegrały tego seta bardzo wysoko do 8, a całe spotkanie 3:0 ponosząc siedemnastą porażkę w sezonie.

JKS SMS Jastrzębie - UKS Jedynka Erbud Rybnik 3:0 (25:16, 25:19, 25:8)

JKS: Lorenc, Bury, Żagan, Walica, Szajer, Kołodziej oraz Chamara (libero), Kijańska, Kuczera, Walica,

UKS: Prudel, Krzystała, Koterla, Kurpanik, Krzystała, Dudek oraz Smołka (libero), Wącirz