środa, 31 maja 2023

imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli

RSS

Kamczyk i Jaszek zagrają w Algarve Cup

28.02.2019 17:19 | 0 komentarzy | kozz

Reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet rozegra w najbliższych dniach dwa mecze towarzyskie w ramach turnieju Algarve Cup.

Kamczyk i Jaszek zagrają w Algarve Cup
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wśród powołanych piłkarek znalazło się miejsce dla dwóch zawodniczek z naszego regionu - Eweliny Kamczyk i Dżesiki Jaszek, które są czołowymi snajperkami w ekstralidze kobiet. Szczególnie Kamczyk rozgrywa fantastyczny sezon, a jej gra przekłada się nie tylko na grę w Górniku Łęczna, ale i kadrze narodowej.

Polki rozegrają na turnieju w Portugalii dwa mecze. Już 1 marca o godz. 17.45 rozpocznie się mecz z Hiszpankami. Kolejne spotkanie w ramach Algarve Cup zaplanowane jest na 4 marca, godz. 18.00, wówczas zmierzą się z Holenderkami. Ostatni mecz odbędzie się 6 marca, a zdecyduje on o końcowym miejscu w turnieju towarzyskim.

Poza Kamczyk i Jaszek w kadrze znalazły się także byłe zawodniczki RTP Unia Racibórz: Gabriela Grzywińska, Agnieszka Winczo, Natalia Chudzik i Emilia Zdunek.

Turniej Algarve Cup jest częścią przygotowań kadry narodowej do eliminacji mistrzostw Europy kobiet, które w 2021 roku odbędą się w Anglii. Polska trafiła do grupy D i zagra w niej z Hiszpanią (rywal w portugalskim turnieju), Czechami, Mołdawią i Azerbejdżanem. Pierwsze mecze eliminacyjne zostaną rozegrane w sierpniu 2019, a decydujące o awansie w październiku 2020.