Niedziela, 8 września 2024

imieniny: Marii, Adrianny, Klementyny

Zorza wróciła na zwycięską ścieżkę

04.03.2019 10:52 | 0 komentarzy | rafbl

Trzech setów potrzebowały siatkarki wodzisławskiej Zorzy do pokonania rywalek z Pszczyny w sobotnim spotkaniu 19. kolejki rozgrywek I Ligi Śląskiej Kobiet. Emocjonująca była tylko druga odsłona spotkania

Premierową odsłonę gospodynie rozpoczęły od prowadzenia 3:0 jednak rywalki szybko wyrównały doprowadzając do remisu po 3 i od tego momentu wynik oscylował w okolicach remisu. Dopiero wchodząc w decydującą fazę seta wodzisławianki zdołały odskoczyć na pięć punktów (20:15). Przewaga Zorzy utrzymała się do końca i wygrały one ostatecznie do 21.

Przez większość drugiego seta wynik na tablicy oscylował w granicach remisu. Na minimalne prowadzenie wychodził raz jeden, raz drugi zespół. Dopiero w połowie na trzy punkty odskoczyć zdołały wodzisławianki (16:13). W kolejnych akcjach do swojego prowadzenia dorzuciły one kolejne trzy "oczka" i w końcówce prowadziły 23:17. Waleczne rywalki dogoniły jednak Zorzę i miały w górze piłkę setową (23:24). Ostatnie słowo należało jednak do miejscowych, które zdobywając trzy punkty z rzędu przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Bardzo dobrze trzecią partię otworzyły siatkarki MKS-u, które wyszły na prowadzenie 6:1. W kolejnych akcjach skuteczne gospodynie powiększyły przewagę do dziewięciu "oczek" (15:6). Konsekwentnie grające podopieczne trenera Andrzeja Brzezinki utrzymały przewagę do końca i triumfowały do 18, a w całym spotkaniu 3:0.

MKS Zorza Wodzisław Śląski - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 3:0 (25:21, 26:24, 25:18)

MKS: Molęda, Babińska, Świsulska, Jagła, Szymańska, Mularska oraz Szlązak (libero)

UKS: Pustelnik, Wincencik, Szyszka, Młynarczyk, Pyrek, Chowaniec N. oraz Puchałka (libero), Chowaniec J., Chowaniec D., Żołneczko