UKS Jedynka Rybnik nadal bez ligowego zwycięstwa

04.03.2019 12:22 | 0 komentarzy | rafbl

Kolejną porażkę zapisały na swoim koncie siatkarki UKS-u Jedynki Rybnik, które w sobotnie popołudnie przegrały w trzech setach wyjazdowe spotkanie w Imielinie. UKS, który na sobotni mecz pojechał w zaledwie siedmioosobowym składzie z kompletem porażek zajmuje w tabeli ostatnie miejsce.

Początkowa faza spotkania to wyrównana gra obu zespołów, jednak z czasem przewagę zaczęły uzyskiwać gospodynie, które wyszły na pięciopunktowe prowadzenie (12:7). Miejscowe w dalszej fazie seta kontrolowały boiskowe wydarzenia ,a wchodząc w decydujący fragment powiększyły swoją przewagę do siedmiu "oczek" (20:13). Ostatecznie premierowa odsłona padła ich łupem wyraźnie, do 16.

Drugi set to podobnie jak partia poprzednia początkowo wyrównana gra obu zespołów, jednak tym razem wynik oscylował w okolicach remisu aż do stanu po 18. Przestój rybniczanek jaki przytrafił im się w końcówce sprawił jednak, że gospodynie odskoczyły na sześć punktów (24:18). Przyjezdne prowadzone przez trener Michalinę Cichecką-Meisner nie były w stanie odwrócić już losów partii i przegrały do 20.

Już na początku trzeciej partii na bezpieczne pięciopunktowe prowadzenie wyszły imielinianki (6:1). W dalszej fazie seta obraz gry nie uległ zmianie, a konsekwentnie i skutecznie grające gospodynie utrzymały przewagę. W końcówce ich prowadzenie wzrosło do siedmiu "oczek" (20:13). Ostatecznie wygrały one tego seta do 19, a całe spotkanie 3:0.

MKS Imielin - UKS Jedynka Erbud Rybnik 3:0 (25:16, 25:20, 25:19)

MKS: Strzelecka, Czopek, Walas, Radziwon, Arseniuk, Olchawa oraz Dobrowolska (libero), Luftner (libero), Buda, Piecha, Bolforska-Gnip, Piotrowicz, Dawidowicz

UKS: Prudel, Szmajduch, Koterla, Kuligowska, Łacińska, Płaszczyńska oraz Smołka (libero)