Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Nowy zawodnik strzelił dla Dębu Gaszowice

05.03.2019 10:08 | 0 komentarzy | kozz

Czwarte zwycięstwo w piątym meczu kontrolnym odniósł czwartoligowy GKS Dąb Gaszowice.

Był to pierwszy mecz tej zimy rozegrany na boisku trawiastym. Dąb pokonał występujący klasę niżej Naprzód Czyżowice 3:1. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 0:0. Po wyrównanych pierwszych 45 minutach, w drugich lepiej zaprezentował się czwartoligowiec z Gaszowic.

Niezwykle skuteczny w meczach kontrolnych Przemysław Stebel zdobył bramkę na 1:0, a na 2:0 podwyższył Krzysztof Szewczyk. Gdy wydawało się, że GKS Dąb Gaszowice podwyższy jeszcze wynik, sędzia spotkania podyktował rzut karny dla gości, za dotknięcie piłki ręką w polu karnym, przez zawodnika GKS. Jakub Lichoń, który obronił rzut karny tydzień temu w Pszczynie, ponownie był bliski uratowania gaszowickiej drużyny. Ostatecznie piłka jednak wpadła do siatki na 2:1. Wynik meczu na 3:1 ustalił Paweł Zdunek, który został nowym zawodnikiem Dębu, przychodząc właśnie z Czyżowic.

GKS Dąb Gaszowice - LKS Naprzód Czyżowice 3:1 (0:0)

Bramki dla Gaszowic: Stebel, Szewczyk, Zdunek

Skład Gaszowic: I połowa: Kuczera - Mazur, Orzeł, Krzysztof Sikora, testowany I - Stebel, Kamil Sikora, Zdunek, Kraśniewski - Szymura - Niećko; II połowa: Lichoń - Mazur, testowany II, Krzysztof Sikora, Kraśniewski - Stebel (72. Szymura), Reguła, Elias, Smołka (76. Zdunek) - Szewczyk - Kravets.