Norweska lekcja w finale. Grały Jaszek i Kamczyk

06.03.2019 21:03 | 0 komentarzy | adi

Reprezentacja Polski przegrała w finale Algarve Cup z Norwegią 0:3. Grały zawodniczki z naszego regionu - Dżesika Jaszek i Ewelina Kamczyk.

Polki bardzo dobrze spisywały się w fazie grupowej turnieju i zajęły w niej pierwsze miejsce. W finale jednak nie miały za dużo do powiedzenia w spotkaniu z Norweżkami, które już do przerwy zdołały strzelić gola, a w drugiej połowie jeszcze podwyższyły prowadzenie. Co więcej, mogły wygrać wyżej, ale pod koniec meczu Caroline Graham Hansen z rzutu karnego trafiła w poprzeczkę.

Od pierwszej do 60. minuty grała Dżesika Jaszek, którą zmieniła Agnieszka Winczo. Ewelina Kamczyk z kolei zaczęła mecz na ławce, ale po godzinie weszła w miejsce Weroniki Zawistowskiej.

Polska - Norwegia 0:3 (0:2)

Bramki: Isabell Lehn Herlovsen 24., Caroline Graham Hansen 65., Karina Sævik 74.

Polska: Katarzyna Kiedrzynek - Martyna Wiankowska (83. Natalia Chudzik), Aleksandra Sikora (46. Klaudia Olejniczak), Sylwia Matysik, Agata Guściora, Emilia Zdunek, Weronika Zawistowska (60. Ewelina Kamczyk), Dagmara Grad, Katarzyna Daleszczyk (67. Patrycja Balcerzak), Dżesika Jaszek (60. Agnieszka Winczo), Julia Matuschewski (60. Dominika Grabowska).

Norwegia: Cecilie Hauståker Fiskerstrand - Synne Skinnes Hansen (46. Ingrid Moe Wold), Maren Nævdal Mjelde (46. Therese Sessy Åsland), Emilie Bosshard Haavi, Stine Hovland, Vilde Bøe Risa (82. Amalie Vevle Eikeland), Caroline Graham Hansen, Ingrid Syrstad Engen, Guro Reiten (82. Heidi Elisabeth Ellingsen), Isabell Lehn Herlovsen, Lisa-Marie Karlseng Utland (62. Karina Sævik).