II runda fazy play-off nie dla Volleya

08.03.2019 00:13 | 0 komentarzy | rafbl

Porażką rybniczan w trzech setach zakończyło się decydujące o awansie do II rundy fazy play-off spotkanie w Kętach, w którym miejscowy UMKS Kęczanin podejmował rybnicki TS Volley. Wynik ten oznacza, że rybnicki klub zakończył rozgrywki II Ligi zajmując ostatecznie 6. miejsce.

Początkowe akcje środowego spotkania to wyrównana gra obu ekip, która toczyła się do stanu po 9. Od tego wyniku przewagę zaczęli osiągać miejscowi, którzy wyszli na trzypunktowe prowadzenie (12:9). W kolejnych akcjach przewaga Kęczanina wzrosła do sześciu "oczek" (17:11). Konsekwentnie grający miejscowi utrzymali bezpieczną, kilkupunktową przewagę do końca premierowej odsłony i triumfowali pewnie do 20.

Przez ponad połowę seta wynik na tablicy oscylował w okolicach remisu, a żaden z zespołów nie potrafił wyjść na wyższe niż dwupunktowe prowadzenie. Dopiero wchodząc w decydujący fragment seta gospodarze zdołali wypracować sobie trzy "oczka" przewagi (20:17). Waleczni rybniczanie prowadzeni przez trenera Wojciecha Kasperskiego szybko zniwelowali jednak straty i wyszli na prowadzenie 20:21. W emocjonującej końcówce na prowadzenie wychodził raz jeden, raz drugi zespół, jednak to gospodarze zachowali więcej zimnej krwi i zwyciężyli na przewagi do 27.

Wyrównana gra obu zespołów kontynuowana była na początku trzeciego seta. Jako pierwsi większą przewagę ponownie osiągnęli zawodnicy z Kęt, którzy wyszli na prowadzenie 10:7. W kolejnych akcjach ich prowadzenie powiększyło się do sześciu punktów (19:13). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie, konsekwentnie grający gospodarze utrzymali przewagę i wygrali do 18, a w całym spotkaniu 3:0. W rywalizacji do trzech zwycięstw kęczanie wygrali 3:2 i to oni zagrają w kolejnej rundzie fazy play-off. Volley kończy natomiast sezon na szóstym miejscu.

UMKS Kęczanin Kęty - TS Volley Rybnik 3:0 (25:20, 29:27, 25:18)

Kęczanin: Skolimowski, Błasiak, Szpyrka, Krupa, Ferek, Gruszka oraz Waloch (libero), Samborski, Fenoszyn, Żuchowski

Volley: Jajus, Hoszman, Wysocki, Rybarczyk, Kukulski, Zubko oraz Krzywiecki (libero), Kozieł, Mazurek, Kulig