Wtorek, 19 października 2021

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

"Nie mieliśmy tak klarownych sytuacji jak Górnik"

10.03.2019 11:36 | 0 komentarzy | adi, kozz

Trener Piasta Gliwice po wygranej z Górnikiem Zabrze docenił rywala, ale też pochwalił swoich zawodników - za mądrą i wyrachowaną grę.

"Nie mieliśmy tak klarownych sytuacji jak Górnik"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- To bardzo ważne i cenne zwycięstwo na trudnym terenie z dobrą – a w wielu momentach bardzo dobrą - drużyną. To nie był łatwy mecz. Już wcześniej mówiłem, że Górnik wzmocnił się zimą i jest jakościowo lepszy niż jesienią. Świadczy o tym dorobek punktowy w ostatnich spotkaniach - przyznał po wygranych derbach trener Piasta Gliwice Waldemar Fornalik.

Początek spotkania potwierdził słowa szkoleniowca. – Pierwsze minuty wskazywały, że to będzie dla nas bardzo trudny mecz. Uczulałem zawodników, że to będzie pojedynek o dużej intensywności, w którym będzie dużo gry kontaktowej. Mieliśmy też szczęście. W pierwszej sytuacji był słupek, a w drugiej świetnie obronił Franek Plach. Później, z biegiem czasu potrafiliśmy odrzucić Górnik od swojej bramki. Na początku to nie było łatwe zadanie – przyznał.

Obie bramki dla Piasta padły po stałych fragmentach gry. Więcej okazji mieli jednak gospodarze. – Były jeszcze sytuacje, w których było zamieszanie pod polem karnym Górnika, ale aż tak klarownych sytuacji jak Górnik nie mieliśmy. To są derby, czasem liczy się wyrachowanie i mądrość. Cieszę się, że w wielu aspektach piłkarze to pokazali – pochwalił Fornalik, który zauważył, że nie wszystko było perfekcyjne w jego zespole.

- Końcówkę mogliśmy lepiej rozegrać i o to będę miał pretensje do zawodników. Były sytuacje, w których powinniśmy się utrzymać przy piłce i doprowadzić jeśli nie do sytuacji bramkowych, to do takich, w których jest zagrożenie. Być może widmo zwycięstwa spowodowało, że wkradło się trochę nerwowości. Było to zupełnie niepotrzebne – podkreślił trener Piasta.