Niedziela, 29 września 2024

imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela

Triumf Piasta w Chorzowie

10.03.2019 20:38 | 0 komentarzy | kozz

Mecz 20. kolejki ekstraklasy futsalu potoczył się po myśli zawodników Piasta Gliwice, którzy notują bardzo udaną rundę rewanżową. W Chorzowie, Piast pokonał wyżej notowany Clearex 3:1.

Mecz zaczął się zgodnie z planem Piasta Gliwice. Już w 1. minucie José Luis Santiago Gutiérrez otworzył wynik spotkania. Clearex wyrównał w 9. minucie, a na listę strzelców wpisał się Tomasz Golly. Do przerwy utrzymał się remis 1:1. W drugiej części spotkania zarówno jedni jak i drudzy byli bliscy objęcia prowadzenia w spotkaniu. Dopiero w końcówce Piast strzelił bramkę na 2:1. Autorem trafienia był Sebastian Szadurski. Na dwie minuty przed końcem wynik spotkania ustalił Sergio Parra Bonilla i Piast odniósł tym samym dziesiąte zwycięstwo w sezonie. Gliwiczanie zajmują szóste miejsce w tabeli ekstraklasy futsalu.

W 21. kolejce Piast zagra w Arenie Gliwice z AZS UŚ Katowice. Wcześniej, bo w trakcie tygodnia, Piast ponownie zmierzy się Clearexem. 13 marca rozegra spotkanie ćwierćfinałowe Pucharu Polski.

Clearex Chorzów - Piast Gliwice 1:3 (1:1)

Tomasz Golly 9. - José Luis Santiago Gutiérrez 1., Sebastian Szadurski 34., Sergio Parra Bonilla 39.