Piątek, 21 stycznia 2022

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

JKS SMS Jastrzębie przegrał po tie-breaku

11.03.2019 09:23 | 0 komentarzy | rafbl

Tie-break potrzebny był do wyłonienia zwycięscy sobotniego spotkania w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie miejscowy JKS SMS podejmował UKS Sokół Katowice. W spotkaniu rozegranym w ramach 20. kolejki I Ligi Śląskiej górą okazały się przyjezdne.

JKS SMS Jastrzębie przegrał po tie-breaku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początek sobotniego spotkania miał wyrównany przebieg, jednak od stanu po 9 lepiej prezentowały się jastrzębianki. Dwie serie punktów jakimi popisały się podopieczne trenera Jarosława Bodysa pozwoliły im wypracować sobie bezpieczne dziewięciopunktowe prowadzenie (19:10). W końcówce seta obraz gry nie uległ zmianie i gospodynie pewnie triumfowały do 12.

Drugiego seta lepiej rozpoczęły przyjezdne, które szybko wyszły na bezpieczne siedmiopunktowe prowadzenie (3:10). JKS starał się gonić wynik, jednak konsekwentnie grające katowiczanki utrzymały w dalszej fazie seta przewagę, która wchodząc w kluczowy fragment partii wynosiła cztery "oczka" (16:20). Sokół dowiózł przewagę do końca i wygrał do 20 doprowadzając do remisu w meczu.

Długi fragment trzeciego seta miał wyrównany przebieg, a do stanu 14:14 żaden z zespołów nie potrafił wyjść na wyższe niż dwupunktowe prowadzenie. Sztuka ta udała się w końcu zawodniczkom z Jastrzębia-Zdroju, które wchodząc w decydującą fazę seta prowadziły pięcioma punktami (20:15). Świetna końcówka JKS-u sprawiła, że wygrał on zdecydowanie do 16.

Otwarcie czwartej odsłony należało do katowiczanek, które wyszły na prowadzenie 0:3. W dalszej fazie seta JKS mozolnie odrabiał straty i zdołał doprowadzić do remisu (13:13), a po chwili wyszedł na prowadzenie 16:13. Wchodząc w decydującą fazę seta gospodynie prowadziły 19:61 i wydawać się mogło, że uda im się zamknąć spotkanie w czterech setach. Tak się jednak nie stało. Dobra końcówka w wykonaniu przyjezdnych sprawiła, że wygrały one do 22 doprowadzając tym samym do tie-breaka.

Decydująca partia rozpoczęła się od czteropunktowe prowadzenia Sokoła (0:4). Jastrzębianki goniły wynik i na zmianie stron prowadziły minimalnie 8:7. Kolejnych kilka akcji to wyrównana gra punkt za punkt, jednak w końcówce lepsze okazały się przyjezdne, które wygrały do 11, a całe spotkanie 2:3. Dla JKS-u była to trzecia porażka w sezonie.

JKS SMS Jastrzębie - UKS Sokół `43 Katowice 2:3 (25:12, 20:25, 25:16, 22:25, 11:15)

JKS: Lorenc, Jędrysik, Kuczera, Stępień, Szajer, Żagan oraz Chamara (libero), Kajzerek (libero), Walica, Kijańska, Bury

Sokół: Komorowska, Rusek, Włosek, Piłat, Olesińska, Skowrońska oraz Słomiany (libero), Klosa, Prus, Bryl, Kramarz, Kubica