Sobota, 2 grudnia 2023

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Złote medale Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla

13.03.2019 14:59 | 0 komentarzy | rafbl

W dniach 2-3 marca w Żorach rozegrany został turniej finałowy Mistrzostw Śląska młodzików w siatkówce. W gronie czterech uczestników znalazły się dwa zespoły z naszego regionu: gospodarze - Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel oraz TS Volley Rybnik. Ponadto udział wzięli Hemarpol Norwid Częstochowa oraz Anbud MKS Będzin.

Złote medale Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla
fot. Jastrzębski Węgiel
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Turniej rozgrywany był formułą każdy z każdym. W pierwszym meczu turnieju gospodarze pewnie pokonali rywali z Będzina zwyciężając wysoko do 17 i 10. W drugim meczu w bardzo wyrównanym spotkaniu minimalnie lepsi po tie-breaku okazali się częstochowianie.

W kolejnym sobotnim spotkaniu doszło do derbowego starcia pomiędzy gospodarzami i rybnickim Volleyem. Górą w dwóch setach okazali się miejscowi zwyciężając odpowiednio do 18 i 11. W spotkaniu pomiędzy Hemarpolem i będzińskim MKS-em lepsi okazali się Ci pierwsi, którzy zwyciężyli w dwóch setach.

W drugim dniu turnieju jako pierwsi na parkiecie zameldowali się zawodnicy z Będzina i Rybnika, którzy zagrali o trzecie miejsce w turnieju. W rozstrzyganym na przewagi tie-breaku zwyciężył MKS i to on zdobył brązowe medale. W ostatnim meczu turnieju, którego stawką był tytuł mistrzowski gospodarze bez większych problemów w setach do 18 i 19 pokonali częstochowian, dzięki czemu zdobyli złote medale.

Nagrody, medale i upominki wręczali młodym zawodnikom reprezentanci pierwszego zespoły Jastrzębskiego Węgla - Dawid Konarski i Jakub Popiwczak. Warto zaznaczyć, że zawodnicy jastrzębskiego klubu w całym sezonie przegrali zaledwie jednego seta!

Wyniki:

02.03.2019

 • Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel - Anbud MKS Będzin 2:0 (25:17, 25:10)
 • Hemarpol Norwid Częstochowa - TS Volley Rybnik 2:1 (23:25, 27:25, 15:13)
 • Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel - TS Volley Rybnik 2:0 (25:18, 25:11)
 • Hemarpol Norwid Częstochowa - Anbud MKS Będzin 2:0 (25:21, 26:24)

03.03.2019

 • Anbud MKS Będzin - TS Volley Rybnik 2:1 (25:20. 21:25, 18:16)
 • Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel - Hemarpol Norwid Częstochowa 2:0 (25:18, 25:19)

Tabela:

Lp. Drużyna Mecze Punkty Sety Małe punkty
1. Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel 3 (3-0) 6 6-0 150-93
2. Hemarpol Norwid Częstochowa 3 (2-1) 5 4-3 153-158
3. Anbud MKS Będzin 3 (1-2) 4 2-5 136-162
4. TS Volley Rybnik 3 (0-3) 3 2-6 153-179

Według oficjalnego komunikatu do rozgrywek ogólnopolskich awans uzyskała najlepsza trójka. Możliwe jest jednak, że w przypadku rezygnacji zespołów z innych województw możliwość gry uzyska także zespół z 4. miejsca.

Organizatorzy przygotowali również nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników. Zdecydowaną większość zgarnęli dla siebie gospodarze:

 • MVP turnieju - Dominik Rakowski (Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel)
 • Najlepszy zagrywający - Mikołaj Iskierka (Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel)
 • Najlepszy atakujący - Jakub Kaliszuk (Anbud MKS Będzin)
 • Najlepszy przyjmujący - Jakub Marchel (Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel)
 • Najlepszy rozgrywający - Kamil Strzymszok (Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel)
 • Najlepszy środkowy - Kacper Kania (Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel)
 • Najlepszy libero - Maksymilian Granieczny (Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel)

Kilka dni temu w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej rozlosowano grupy ćwierćfinałowe Mistrzostw Polski młodzików. Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla, która w rozgrywkach ogólnopolskich występować będzie pod nazwą Jastrzębskiego Węgla trafiła do grupy IV, która rywalizować będzie w Kędzierzynie-Koźli. Jastrzębianie w podgrupie A zmierzą się z: UKS-em Dwójka Milicz i UKS-em Strzelce Opolskie. W podgrupie B zagrają natomiast MMKS Kędzierzyn-Koźle (gospodarz), MKST Astra Nowa Sól i Anbud MKS Będzin.

Rywalizacja w podgrupach toczyć się będzie systemem każdy z każdym. Zespoły z trzecich miejsc w każdej z podgrup rywalizować będą ze sobą o piąte miejsce w turnieju, natomiast zespoły z miejsc 1-2 stworzą jedną grupę, w której zagrają z zespołami z drugiej podgrupy o awans do kolejnej fazy Mistrzostw Polski (wynik ze spotkania z zespołem ze swojej podgrupy zostaje zachowany).