Niedziela, 29 września 2024

imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela

Emocje jak na derby przystało! Piast w półfinale

13.03.2019 20:12 | 0 komentarzy | adi

Piast Gliwice wygrał z Cleareksem Chorzów 6:5 i awansował do półfinału Pucharu Polski w futsalu.

Mecz miał szalony przebieg. Już po sześciu minutach gliwiczanie prowadzili 3:0, ale chorzowianie podnieśli się i jeszcze przed przerwą złapali kontakt (3:4). Co więcej, chwilę po wznowieniu gry w drugiej części Clearex wyrównał, a następnie objął prowadzenie za sprawą Sebastiana Leszczaka.

Końcówka należała jednak do "Piastunek". Trzy minuty przed końcem wyrównał Rafał Franz, a zaledwie 14 sekund przed ostatnią syreną gola na wagę awansu zdobył Sergio Parra. Gliwiczanie po raz kolejny udowodnili, że w tym roku są w świetnej formie i awansowali do półfinału Pucharu Polski.

Clearex Chorzów - Piast Gliwice 5:6 (3:4)

Bramki: Zastawnik 16., 16., Golly 20., 22., Leszczak 31. - Dewucki 3., Śmiałkowski 5., Parra 6., 40., Grzywa 18., Franz 37.

Clearex: Rafał Krzyśka – Tomasz Golly, Mikołaj Zastawnik, Szymon Łuszczek, Wadim Ivanow, Miłosz Burza, Patryk Puzio, Mariusz Seget, Krzysztof Salisz, Maciej Mizgajski, Robert Świtoń, Adam Wędzony, Sebastian Leszczak.

Piast: Maciej Rozmus (Michał Widuch) – Marek Bugański, Sergio Parra, Rafał Franz, Douglas, Marcin Grzywa, Dominik Śmiałkowski, Przemysław Dewucki, Sebastian Szadurski.