Piątek, 26 kwietnia 2024

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

UKS Jedynka Rybnik z kolejnym ligowym zwycięstwem

14.03.2019 15:40 | 0 komentarzy | rafbl

W środowe popołudnie w Rybniku rozegrane zostało zaległe spotkanie I Ligi Śląskiej Kobiet pomiędzy miejscowym UKS-em Jedynką i Victorią Cieszyn. Górą w trzech setach okazały się zdecydowanie lepsze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła gospodynie, dla których było to drugie z rzędu ligowe zwycięstwo.

Wyrównana gra w pierwszym secie toczyła się tylko do wyniku 3:3. Seria punktów gospodyń, pozwoliła im wyjść na pięciopunktowe prowadzenie (8:3), które utrzymywało się przez dalszą część gry. W końcówce rybniczanki prowadzone przez trener Michalinę Cichecką-Meisner powiększyły przewagę do siedmiu "oczek" (22:15), którą utrzymały do końca zwyciężając pewnie do 18.

Drugi set do stanu po 7 to wyrównana gra obu zespołów. Z czasem przewagę osiągać zaczęły gospodynie, które wypracowały sobie siedmiopunktowe prowadzenie (16:9). Wchodząc w decydującą fazę seta przewaga miejscowych wzrosła do dziewięciu punktów. Konsekwentnie grające zawodniczki UKS-u dowiozły przewagę do końca i zwyciężyły wysoko do 16.

Trzecią partię od dwupunktowego prowadzenia (1:3) rozpoczęły przyjezdne, jednak Jedynka szybko wyrównała, a po chwili wyszła na pięciopunktowe prowadzenie (10:5). W kolejnych akcjach przewaga miejscowych wzrosła do ośmiu "oczek" (14:6). Dalszy fragment seta to skuteczna gra zawodniczek z Rybnika, które wygrały ostatecznie do 17, a całe spotkanie 3:0 notując na swoim koncie drugie z rzędu i za razem drugie w sezonie zwycięstwo.

UKS Erbud Jedynka Rybnik - VC MOSiR Victoria Cieszyn 3:0 (25:18, 25:16, 25:17)

UKS: Prudel, Szmajduch, Koterla, Kwaśny, Krzystała Kurpanik oraz Smołka (libero), Kuligowska

Victoria: Sokalska, Adamczyk Adriana, Kozyra, Husarek, Adamczyk Arleta, Wróbel oraz Targosz