Akademickie derby dla Rafako

15.03.2019 10:54 | 0 komentarzy | rafbl

Czterech setów potrzebowali siatkarze raciborskiego AZS-u Rafako do odniesienia zwycięstwa w zaległym spotkaniu I Ligi Śląskiej, w którym w czwartkowe popołudnie we własnej hali podejmowali AZS 2020 Częstochowa.

Premierową odsłonę od prowadzenia 5:1 rozpoczęli gospodarze, jednak rywale szybko doprowadzili do wyrównania (5:5). W kolejnych akcjach gra wyrównała się, raciborzanie starali się odskoczyć jednak rywale nie pozwolili im na to, a wchodząc w decydującą fazę seta to oni prowadzili dwoma "oczkami" (18:20). Końcówka partii należała do gości, którzy wygrali ostatecznie do 21.

Drugiego seta lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy prowadzili czterema "oczkami" (1:5). Miejscowi doprowadzili do remisu po 5, jednak goście ponownie odskoczyli im na trzy punkty (6:9). Siatkarze Rafako gonili wynik i udało im się doprowadzić do remisu po 15. Od tego stanu gra wyrównała się i wchodząc w decydujący fragment gry minimalnie prowadzili gospodarze (20:19). W końcówce raciborscy zawodnicy powiększyli przewagę i wygrali do 22 doprowadzając do remisu w meczu.

Od mocnego otwarcia trzecią partię otworzyli gospodarze prowadzeni przez trenera Bartosza Frątczaka, którzy wyszli na prowadzenie 7:1. Rafako w pełni kontrolowało boiskowe wydarzenia i dzięki konsekwentnej i skutecznej grze w kolejnych akcjach powiększyło swoją przewagę do dziewięciu "oczek" (15:6). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i miejscowi triumfowali bardzo pewnie do 14.

Czwarta odsłona miała bardzo wyrównany przebieg. Początkowo minimalnie prowadzili gospodarze, jednak z czasem niewielką przewagę zaczęli osiągać częstochowianie. Żaden z zespołów nie potrafił zbudować sobie przewagi większej niż dwa "oczka" . Wchodząc w decydującą fazę seta minimalnie prowadzili goście (19:20), jednak skuteczniej w końcówce zaprezentowali się raciborzanie, którzy wygrali do 23, a całe spotkanie 3:1.

KS AZS Rafako Racibórz - Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa 3:1 (21:25, 25:22, 25:14, 25:23)

Rafako: Błaszczok, Dziadek, Besz, Gonsior, Marchwiak, Myśliwy oraz Kostka (libero), Woźniak (libero), Rybiński

Eco-Team: Gembrowski, Bąkiewicz, Sochaczewski, Borkowski, Jarmołowski, Janczyk oraz Gaj (libero), Holesz (libero), Szczygioł, Woźniak