W końcu jest! ROW rozpoczął wspinaczkę

16.03.2019 15:53 | 0 komentarzy | adi

ROW 1964 Rybnik po bramce Michała Bojdysa wygrał u siebie z Błękitnymi Stargard 1:0.

Pierwsza połowa - do zapomnienia. Na boisku niewiele się działo, brakowało groźnych sytuacji podbramkowych, było za to sporo niedokładności i walki w środku pola. Na szczęście lepiej było w drugiej części. Obie drużyny zaczęły stwarzać zagrożenie, a co najważniejsze - w końcu piłka wpadła do siatki. Na kilkanaście minut przed końcem na listę strzelców wpisał się Michał Bojdys. Gol dał nie tylko bardzo ważne trzy punkty, ale też przerwał fatalną passę. ROW wygrał pierwszy raz w lidze od... 30 września!

Dzięki wygranej ROW opuścił ostatnie miejsce w tabeli, wyprzedził Olimpię Elbląg i zrównał się punktami z Siarką Tarnobrzeg. Do bezpiecznego Ruchu Chorzów traci trzy punkty.

ROW 1964 Rybnik - Błękitni Stargard 1:0 (0:0)

Bramka: Bojdys 78.

ROW: Kacper Rosa - Jan Janik, Marek Krotofil, Michał Bojdys, Przemysław Szkatuła - Mateusz Mazurek, Dominik Zawadzki (61. Bartłomiej Polok), Bartłomiej Wasiluk, Mateusz Bukowiec (87. Szymon Jary), Michał Rostkowski (90. Damian Koleczko) - Bartosz Giełażyn (72. Przemysław Brychlik).

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Jakub Szrek, Wojciech Błyszko, Patryk Baranowski, Mateusz Ogrodowski - Krystian Sanocki, Junpei Shimmura (87. Jakub Ostrowski), Filip Karmański (74. Marcin Gawron), Adrian Kwiatkowski - Michał Cywiński (81. Błażej Starzycki), Przemysław Brzeziański.

Żółte kartki: Zawadzki - Baranowski, Brzeziański.

Sędzia: Tomasz Białek.