Czwartek, 24 czerwca 2021

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

RSS

Spotkanie Prezydenta Miasta z Wicemistrzem Europy w zapasach

20.03.2019 14:33 | 0 komentarzy | dud

Dzisiaj (20.03) w Sali Zegarowej Urzędu Miasta Prezydent Dariusz Polowy spotkał się z Patrykiem Ołenczynem, zdobywcą srebrnego medalu Europy do lat 23 w zapasach w stylu wolnym. 

Spotkanie Prezydenta Miasta z Wicemistrzem Europy w zapasach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Młodemu, zaledwie dwudziestodwuletniemu wicemistrzowi starego kontynentu towarzyszył ojciec i jednocześnie trener LKS Brzeźnica Krzysztof Ołenczyn oraz prezes klubu Hubert Skornia. Spotkanie trwało prawie pół godziny i przebiegało w serdecznej atmosferze. W trakcie rozmowy Patryk zdradził swoje sportowe plany na najbliższą przyszłość. W najbliższy weekend zapaśnik będzie walczył w zawodach Międzynarodowego Pucharu Polski, a formę szykuje już na Mistrzostwa Europy na Węgrzech.

Ojciec wicemistrza Krzysztof Ołenczyn żartobliwie nadmienił, że syn zaczął trenować już w wieku niemowlęcym, po czym poważniej dodał, że osiągnięcie mistrzowskiej formy wymaga rzeczywiście pracy od dzieciństwa. Patryk swoją przygodę z zapasami rozpoczął wieku 6 lat.

Prezydent Polowy pogratulował zdobywcy srebrnego medalu i podkreślił, że jest niezwykle dumny z sukcesu każdego naszego sportowca. Po zakończeniu spotkania włodarz miasta wręczył Patrykowi czek z nagrodą pieniężną w wysokości 2000 zł.

Miasto doceniając talent, zaangażowanie i sukcesy młodego zapaśnika wspiera go także w formie stypendium sportowego w wysokości 500 złotych. Patryk za swoje sportowe osiągnięcia sięga po stypendium od kilku lat.


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl