środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

AZS Rafako wygrywa na zakończenie sezonu

23.03.2019 22:56 | 0 komentarzy | rafbl

W ostatnim ligowym spotkaniu w rozgrywkach I Ligi Śląskiej AZS Rafako Racibórz zwyciężył na wyjeździe w Częstochowie z miejscowym Hemarpolem Norwid w trzech setach. Raciborzanie zakończyli ligowe rozgrywki na szóstym miejscu.

Spotkanie od prowadzenia 0:3 rozpoczęli goście. W kolejnych akcjach ich przewaga utrzymywała się, a kapitalna seria punktów w wykonaniu zawodników Rafako, którzy zdobyli dziewięć "oczek" z rzędu pozwoliła im wyjść na bardzo wysokie trzynastopunktowe prowadzenie (4:17). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i przyjezdni zwyciężyli bardzo wysoko do 11.

Drugi set to początkowo wyrównana gra obu zespołów, jednak z czasem czteropunktową przewagę osiągnęli raciborzanie (4:8). Gospodarze szybko doprowadzili do remisu (8:8) i od tego momentu wynik oscylował w okolicach remisu z niewielkim wskazaniem na częstochowian. Wchodząc w decydującą fazę seta minimalna przewagę mięli jednak przyjezdni prowadzeni przez trenera Bartosza Frątczaka (19:20). W końcówce zawodnicy z Raciborza odskoczyli na trzy "oczka" (21:24) jednak wykorzystali dopiero trzecią piłkę setową wygrywając ostatecznie do 23.

W trzeciej partii do stanu po 11 toczyła się wyrównana gra. Z czasem na cztery "oczka" odskoczyć zdołali gospodarze (15:11), którzy w kolejnych akcjach dzięki konsekwentnej grze utrzymali niewielką przewagę. Wchodząc w decydujące fragmenty seta dwoma punktami prowadził Norwid (20:18), który jako pierwszy miał w górze piłkę setową (24:23). Ambitni goście zdołali ją jednak obronić i wykorzystali pierwszą nadarzającą się okazję do zakończenia spotkania wygrywając do 24, a całe spotkanie 0:3.

Hemarpol Norwid Częstochowa - KS AZS Rafako Racibórz 0:3 (11:25, 23:25, 24:26)

Norwid: Geneja, Tyrała, Janus, Grabałowski, Maciejek, Giedrowicz oraz Kołacz (libero), Smętek

AZS: Zasłonka, Dziadek, Myśliwy, Władarz, Besz, Skowronek oraz Kostka (libero), Woźniak (libero)