Akademiczki kończą sezon na 8. miejscu

26.03.2019 09:20 | 0 komentarzy | rafbl

W niedzielnym meczu rozgrywanym podczas turnieju w Opolu, którego stawką było siódme miejsce na zakończenie zmagań w I Lidze Kobiet Solna Wieliczka pewnie pokonała w trzech setach gliwicki AZS Politechniki Śląskiej.

Początek niedzielnego spotkania należał do gliwiczanek, które szybko wyszły na pięciopunktowe prowadzenie (1:6). Taki stan rzeczy utrzymywał się tylko przez chwilę, bowiem, w kilku kolejnych akcjach Solna odrobiła straty i doprowadziła do remisu po 8. AZS zdołał ponownie odskoczyć, tym razem na dwa "oczka" (9:11), jednak przestój jaki im się przytrafił sprawił, że rywalki ponownie wyrównały i po chwili same odskoczyły na pięć punktów (16:11). Wchodząc w decydującą fazę seta siatkarki z Wieliczki utrzymały bezpieczną przewagę (20:14). Akademiczki zdołały zbliżyć się co prawda na dwa punkty (20:18), jednak przegrały ostatecznie do 21.

Drugą partię ponownie lepiej rozpoczęły Akademiczki, które prowadziły 1:4 jednak podobnie jak w partii poprzedniej rywalki szybko doprowadziły do remisu (6:6). Od tego momentu gra wyrównała się i na niewielkim prowadzeniu znajdował się raz jeden raz drugi zespół. Taki stan rzeczy utrzymywał się do stanu po 14, kiedy to sześciopunktową serią popisały się wieliczanki, które dzięki temu wkraczając w decydujące akcje partii prowadziły bezpiecznie 20:14. AZS nie był w stanie odwrócić losów partii i przegrał do 20.

Od pierwszych piłek trzeciego seta na prowadzeniu znajdowały się siatkarki Solnej, które już w początkowej fazie seta wyszły na trzypunktowe prowadzenie (4:1). Gliwiczanki prowadzone trenera Wojciecha Czaplę nie były w stanie zniwelować strat i w środkowej fazie seta przegrywały czterema punktami (13:9). Wchodząc w decydujący fragment seta wieliczanki powiększyły przewagę do sześciu punktów (19:13). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i set zakończył się pewnym zwycięstwem Solnej do 18, która wygrała całe spotkanie 3:0 dzięki czemu zajęła w lidze siódme miejsce.

7R Solna Wieliczka - KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0 (25:21, 25:20, 25:18)

Solna: Wystel, Grabka, Szczykieł, Fedorek, Wisz, Gawlik oraz Bąkowska (libero), Skowron, Wesół, Buczek

AZS: Nadziałek, Ciesielczyk, Osadchuk, Kowalczyk, Stroińska, Abramajtys oraz Elko (libero), Piątek (libero), Trocińska, Pelc, Nowak, Woźniczka