Czwartek, 2 grudnia 2021

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Piast Gliwice blisko finału Pucharu Polski

28.03.2019 10:13 | 0 komentarzy | kozz

W pierwszym półfinałowym meczu Pucharu Polski w futsalu mężczyzn Piast Gliwice pokonał na wyjeździe wicemistrza Polski Gattę Zduńska Wola 6:3. Tym samym gliwiczanie są bardzo blisko awansu do starcia finałowego.

Piast Gliwice blisko finału Pucharu Polski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rewelacyjnie spisujący się w rundzie rewanżowej futsal ekstraklasy Piast, świetną formę prezentuje także w Pucharze Polski. W środę w Zduńskiej Woli pierwsi prowadzenie objęli gospodarze. Gatta po 4. minutach gry prowadziła po bramce Mateusza Olczaka. Piast wyrównał w 11. minucie. Na listę strzelców wpisał się Douglas. Jeszcze przed przerwą Marcin Grzywa dał prowadzenie ekipie Piasta. Gatta zdołała odpowiedzieć przed syreną ogłaszającą przerwę za sprawą Mariusza Milewskiego. 

Obie drużyny ostrożnie grały na początku drugiej połowy. W końcu w 28. minucie prowadzenie ponownie objął Piast. Do bramki trafił Sebastian Szadurski. Radość przyjezdnych nie trwała długo. Po dwóch minutach wyrównał Norbert Dregier. Na tablicy wyników było 3:3. Końcówka spotkania należała do ekipy z Gliwic. Piast po raz trzeci w tym meczu objął prowadzenie na trzy minuty przed końcem. Czwartą bramkę dla Piasta zdobył Sergio Parra, a po chwili było już 5:3 dla gliwickiego zespołu po trafieniu Rafała Franza. Gatta poszła na całość i postawiła na lotnego bramkarza. To zemściło się szóstą bramką Piasta, którą zdobył Parra. 

Przed rewanżem w Arenie Gliwice w dużo lepszej sytuacji Piast, bo Gatta musiałaby wygrać na wyjeździe aż czteroma bramkami. Choć jest to możliwe, to mało realne. Rewanż zaplanowany jest dopiero na 24 kwietnia. W drugim meczu półfinałowym Rekord Bielsko-Biała wygrał na wyjeźdze z AZS UŚ Katowice 2:0.

Gatta Zduńska Wola - Piast Gliwice 3:6 (2:2)

Bramki: Mateusz Olczak 4., Mariusz Milewski 20., Norbert Dregier 30. - Douglas 11., Marcin Grzywa 20., Sebastian Szadurski 28., Sergio Parra 37., 40., Rafał Franz 37.

Piast Gliwice: Maciej Rozmus, Paweł Pstrusiński, Rafał Franz, Sergio Parra, Douglas Ferreira, Sebastian Szadurski, Marek Bugański, Mateusz Omylak, Marcin Grzywa, Przemysław Dewucki, Michał Grecz.

Gatta Active: Ignacio Casillas, Dariusz Słowiński, Marcin Stanisławski, Daniel Krawczyk, Michał Marciniak, Norbert Dregier, Mateusz Olczak, Mariusz Milewski, Igor Sobalczyk, Michał Klaus, Taras Tarasovych.