Poniedziałek, 6 maja 2024

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

Szalony mecz w Nędzy. Janczyk strzela, Odra wygrywa

30.03.2019 18:35 | 17 komentarzy | adi

Odra Wodzisław pokonała na wyjeździe LKS Nędza 5:4, a jedną z bramek dla wodzisławian zdobył Dawid Janczyk, dla którego było to pierwsze ligowe trafienie dla wodzisławian.

Odra Wodzisław rozpoczęła z przytupem - już w drugiej minucie spotkania gola zdobył Jarosław Wieczorek, a jeszcze przed końcem pierwszego kwadransa prowadzenie podwyższył Kacper Malinowski. Odra dominowała, ale Richard Mrozek sfaulował rywala we własnym polu karnym i gospodarze zdobyli kontaktową bramkę z rzutu karnego.

Na początku drugiej połowy LKS doprowadził do wyrównania, a po godzinie gry gospodarze otrzymali drugi rzut karny, który również został wykorzystany, przez co zespół z Nędzy prowadził 3:2. Odra szybko odpowiedziała trafieniem Dawida Janczyka, który pojawił się na boisku w drugiej połowie. Dla byłego napastnika reprezentacji Polski to pierwszy ligowy gol dla Odry.

To nie był koniec emocji. Na sześć minut przed końcem Piotr Zieliński wyprowadził Odrę na prowadzenie, a po chwili ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie wodzisławian. Mimo dwubramkowego prowadzenia, gospodarze wciąż walczyli o chociaż jeden punkt. Tuż przed końcem zawodnik LKS-u skorzystał z błędu Mrozka i przelobował bramkarza lidera III grupy katowickiej okręgówki. Było to ostatnie trafienie tego widowiskowego spotkania.

Dzięki wygranej Odra ma 48 punktów po 18 kolejkach.

LKS 1908 Nędza - Odra Wodzisław 4:5 (1:2)

Bramki: Stasiowski 18. (k), 60. (k), Prusicki 48., 90. - Wieczorek 2., Malinowski 11., Janczyk 69., Zieliński 84., 86.

Odra: Mrozek - Niemyjski, Krzyżok, Szymiczek, Gać, Zganiacz, Wieczorek, Szczepanek, Malinowski, Turkson, Dudziński. Grali także: Janczyk, Rodriguez, Tarka.