środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Gwardia Opole lepsza od Górnika

31.03.2019 22:26 | 0 komentarzy | rafbl

Porażką zakończyło się wyjazdowe spotkanie szczypiornistów NMC Górnia Zabrze do Opola, gdzie w ramach przedostatniej serii spotkań rundy zasadniczej mierzyli się z miejscową Gwardią.

Spotkanie z uwagi na wyniki innych spotkań okazało się bardzo ważne dla układu ligowej tabeli. Górnik już wcześniej zapewnił sobie 3. miejsce na koniec fazy zasadniczej. Z kolei opolanie walczą o 4. lokatę.

Początek spotkania należał do przyjezdnych, którzy prowadzili trzema bramkami (1:4). Z czasem do głosu zaczęli dochodzić jednak gospodarze, którzy dzięki dobrej i twardej gra w obronie zaczęli odpierać ataki Górnika. Wyraźnie lepsza skuteczność w ataku przełożyła się na doprowadzenie przez miejscowych do remisu (5:5). W kolejnych minutach przewagę zaczęli budować sobie opolanie, którzy schodząc na przerwę prowadzili pięcioma bramkami (15:10).

Druga połowa to początkowo wyrównana gra obu zespołów. Z biegiem czasu zabrzanie zdołali zbliżyć się do rywali na jedną bramkę (18:17), jednak był to tylko ich chwilowy zryw. Gospodarze wrócili do dobrej gry, zbudowali sobie bezpieczne trzybramkowe prowadzenie (23:20), którego nie oddali do końca meczu wygrywając ostatecznie 26:23.

Zabrzanie, którzy przegrali w lidze po raz drugi z rzędu już w środę w Lubinie rozegrają ostatnie spotkanie w fazie zasadniczej z miejscowym Zagłębiem.

Gwardia Opole - NMC Górnik Zabrze 26:23 (15:10)

Gwardia: Malcher, Zembrzycki - Mauer 6, Jankowski 6, Zadura 4, Łangowski 4, Lemaniak 3, Klimków 1, Milewski 1, Morawski 1, Tarcijonas, Zarzycki, Zieniewicz. Trener: Rafał Kuptel

Górnik: Galia, Kornecki - Sluijters 9, Czuwara 4, Tatarintsev 3, Tomczak 2,  Kubała 2, Gromyko 2, Adamuszek 1, Bushkou, Daćko, Gliński, Gogola, Pawelec. Trener: Rastislav Trtik.