Sobota, 28 maja 2022

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

RSS

JP Telebim RLPS: emocjonujące półfinały już w niedzielę!

02.04.2019 12:37 | 0 komentarzy | MK

Drużyny raciborskiej ligi piłki siatkowej zakończyły zmagania w rundzie zasadniczej i rewanżowej. Teraz przed siatkarzami półfinały, walka o miejsca 5-10 oraz decydujące pojedynki w lidze kobiet.

JP Telebim RLPS: emocjonujące półfinały już w niedzielę!
Atakujący Nowiny.pl Katolik Group Mikołaj Zawada
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po trzecie złoto z rysą na szkle

Po rozegraniu 14 meczów w lidze męskiej najlepszym bilansem wygranych i zwycięstwem w tabeli może pochwalić się Leśna Perła Damons Rybnik, kierowana przez charyzmatycznego rozgrywającego Łukasza Lipa (bilans 13-1). Leśna Perła to dwukrotny mistrz Ligi, który w tym roku ma szansę wygrać rozgrywki trzeci raz z rzędu. To drużyna w zasadzie bez wad, z wielką dynamiką i siłą  w ataku, świetnie skomponowana i ułożona technicznie, która nie wybacza błędów. W tym roku przegrali jednak mecz z Lunatykami, którzy wygrywając 3:1 przerwali ich świetną passę 31 zwycięstw od września 2017 roku! W półfinale zmierzą się  z debiutantem Agrotimem-Na Fali, który wdarł się już w pierwszym sezonie do czołowej czwórki.

Drużyna Leśna Perła Damons Rybnik 

Nowa jakość „medialnej” drużyny

Drugie miejsce w tabeli zajmuje doświadczona i utytułowana ekipa Nowiny.pl Katolik Group. W tym roku z nowym sponsorem firmą Katolik Group z Kietrza, w nowych strojach i z nową mocą i motywacją „medialna” ekipa wkroczyła w sezon z hasłem „Razem po medal”. Przebudowany i wzmocniony zespół Nowin.pl Katolik Group pod batutą kapitana Macieja Wrońskiego i środkowego Marka Kudera wygrał 11 meczów, przegrał tylko 3 pojedynki i ma realne szanse, by zawalczyć o medal rozgrywek. Na drodze do finału stanie wicemistrz Ligi Zoo-Mar Lunatycy.

Drużyna Nowiny.pl Katolik Group - www.facebook.com/Nowiny.plKatolikGroup/

Dream-team ponownie na drodze medalowej

Na trzecim miejscu w tabeli melduje się drużyna wicemistrza Ligi Zoo-Mar Lunatyków. Ten raciborski dream-team kierowany przez Pawła Króla w składzie z wicemistrzem świata Sebastianem Świderskim, kończy rozgrywki zasadnicze z takim samym bilansem jak Nowiny (11-3). To ekipa świetnie poukładana, doświadczona i z wielkim potencjałem siatkarskim na każdej pozycji, by zawalczyć o najwyższe laury. Lunatycy jako jedyni w tym roku zdołali wygrać mecz z niepokonaną do tej pory drużyną Leśnej Perły. W półfinale zmierzą się z Nowiny.pl Katolik Group.

Drużyna Zoo-Mar Lunatycy

Debiutant na fali… wnoszącej

Czwarte i gwarantowane miejsce w półfinale to niespodzianka. Do gry o medale wkracza debiutant w raciborskiej lidze, ekipa Agrotim-Na Fali. To nowa drużyna, ale złożona z doświadczonych już graczy, kierowanych przez skutecznego rozgrywającego Łukasza Kołodzieja, który dwukrotnie wygrywał Ligę z ekipą Nowiny.pl. W debiucie Agrotim wygrał 7 pojedynków i 7 przegrał. To wystarczyło, by zameldować się w czołowej czwórce sezonu. W półfinale trafią jednak nie na falę, a tsunami – czyli ekipę Leśnej Perły.

Drużyna Agrotim-Na Fali

Walka niemedalowa

Na miejscu piątym w tabeli plasuje się ekipa Progress Szkoła Językowa z bilansem 5-9. Ta ekipa do samego końca walczyła z Agrotimem o wejście do czwórki, ale się nie udało. Na szóstym miejscu zameldowała się zupełnie przebudowana i odmłodzona ekipa JP Telebim 13 z bilansem 3-11. W tym roku z czołowej szóstki Ligi wypadła utytułowana drużyna Enter El-Bis Instal Mag, która rozgrywa słabszy sezon i w tym roku spadła do grupy B rozgrywek, co jest niewątpliwie niespodzianką sezonu. Enter zajął dopiero 7 miejsce po rundzie rewanżowej. Kolejne miejsca w tabeli od miejsca 8-10 zajęły ekipy Omerty Northern, Złotnika i drugiego debiutanta SNW Galmet Głubczyce.

Siatkarki w akcji

W lidze kobiet po rozegraniu 7 kolejek spotkań na prowadzeniu umocniły się siatkarki Volleyball Sisters, które o cztery punkty wyprzedzają TKKF Jastrząb i o 8 punktów PV Volley Krapkowice. Na czwartym miejscu plasuje się drużyna CKZiU Nr 1 Inbras Lejdis. Tabelę zamyka Feniks Żory, który stracił szansę na grę o medale.

Play-off startuje 7 kwietnia

Znamy już wszystkie pary rundy play-off. W półfinałach Leśna Perła Damons Rybnik zmierzy się z Agrotimem-Na Fali, a Nowiny.pl Katolik Group podejmować będą Zoo-Mar Lunatyków. O miejsca 5-8 zagrają Progress Szkoła Językowa z Omertą Northern oraz JP Telebim 13 z Enterem El-Bis Instal Mag. O dziewiąte miejsce zagra Złotnik z SNW Galmetem Głubczyce. O losach rywalizacji zadecyduje dwumecz. Pierwsze mecze rundy play-off odbędą się 7 kwietnia br. a runda rewanżowa 14 kwietnia. Mecze rozegrane będą w Arenie Rafako w Raciborzu. Serdecznie zapraszamy!

(red)

Szczegółowy terminarz rundy play-off
7 kwietnia 2019, Arena Rafako

Liga Kobiet

godz. 15:00 Volleyball Sisters – KRS TKKF Jastrząb

Liga Mężczyzn

godz. 15:30 o miejsca 5-8: JP Telebim 13 – Enter El-Bis Instal Mag
godz. 16:30 o miejsca 5-8: Omerta-Northern – Progress Szkoła Językowa

godz. 17:00 półfinał: Leśna Perła Damons Rybnik – Agrotim-Na Fali
godz. 18:00 półfinał: Nowiny.pl Katolik Group – ZOO-MAR Lunatycy

godz. 18:30 o 9 miejsce: SNW Galmet Głubczyce – Złotnik

Zobacz więcej na www.rlps.com.pl oraz na portalu Facebook