imieniny: Marii, Adrianny, Klementyny

Jest forma przed play-offami

04.04.2019 08:22 | 0 komentarzy | adi

NMC Górnik Zabrze wygrał na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 28:16.

W pierwszej połowie gospodarze całkowicie odstawali od zabrzan, którzy grali pewnie w obronie (stracili tylko sześć bramek) i skutecznie w ataku. Po 10 minutach NMC Górnik prowadził 6:1 i później tylko zwiększał prowadzenie. W drugiej części gry śląski zespół zanotował serię siedmiu trafień z rzędu i przewaga urosła aż do wyniku 26:10. Zagłębie zaczęło odrabiać w momencie, gdy wynik był już przesądzony. Najskuteczniejszym zawodnikiem NMC Górnika był Aleksandr Buszkow, który rzucił pięć bramek.

NMC Górnik zajął trzecie miejsce w rundzie zasadniczej. W ćwierćfinale zmierzy się  MMTS-em Kwidzyn.

Zagłębie Lubin - NMC Górnik Zabrze 16:28 (6:14)

Zagłębie: Skrzyniarz, Małecki – Borowczyk 3, Bondzior 1, Kużdeba 1, Mrozowicz 1, Pawlaczyk 2, Gębala 4, Pietruszko 2, Moryń 1, Dudkowski 1, Dawydzik, Stankiewicz, Chychykalo.

Górnik: Kornecki, Kazimier, Galia: Daćko 3, Tomczak 3, Gromyko 2, Sluijters 2, Czuwara 4, Pawelec 1, Buszkow 5, Tatarintsev 3, Gogola 2, Kubała 1, Adamuszek 2.