Inauguracja sezonu w Rybniku przerwana...

06.04.2019 22:07 | 0 komentarzy | rafbl

Ponad półtorej godziny ważyły się losy sobotniego spotkania Nice 1 Ligi Żużlowej w Rybniku, w którym miejscowy ROW podejmować miał Orła Łódź. Ku rozczarowaniu 10 tys. ludzi zgromadzonych na rybnickim stadionie spotkanie zostało przerwane.

Pomimo zapewnień organizatorów, że przygotowania do meczu przebiegają prawidłowo istniało zagrożenie czy mecz ze względu na opady deszczu w ogóle odbędzie się. Ostatecznie gospodarze przygotowali tor i mecz rozpoczął się z 40 minutowym opóźnieniem.

Pierwszy bieg z uwagi na upadki zawodników rozgrywany był trzykrotnie. Gospodarze wygrali go 3:2. Drugi bieg również przerwany został po upadku jednego z zawodników. Problemem zawodnicy za każdym razem mieli na drugim łuku. Ostateczne po naradzie jury zawodów i przedstawicieli obu ekip podjęto decyzję o przerwaniu spotkania.

Pewnym jest, że mecz nie odbędzie się w niedzielę. Nowa data meczu podana ma zostać do niedzielnego południa.