Wtorek, 25 stycznia 2022

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

JKS SMS Jastrzębie przegrał po tie-breaku

06.04.2019 22:28 | 0 komentarzy | rafbl

Pięć setów potrzebne było do wyłonienia zwycięzcy sobotniego spotkania rozgrywanego w Jastrzębiu-Zdroju w ramach turnieju ćwierćfnałowego o awans do II Ligi Kobiet. Minimalnie lepsze okazały się zawodniczki z Wałbrzycha, jednak obie drużyny uzyskały awans do kolejnej fazy rozgrywek.

JKS SMS Jastrzębie przegrał po tie-breaku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początkowy fragment sobotniego meczu miał wyrównany przebieg. Do stanu po 10 wynik oscylował w okolicach remisu. Przestój w grze JKS-u, który stracił siedem punktów z rzędu sprawił, że bezpieczne prowadzenie zbudowały sobie przyjezdne (10:17). Ambitne jastrzębianki starały się gonić wynik i udało im się zmniejszyć straty do dwóch "oczek" (17:19). Było to jednak wszystko na co stać było JKS w tej partii. Ostatecznie Chełmiec wygrał tą odsłonę do 19.

Drugi set to ponownie wyrównana gra obu zespołów. Jako pierwsze przewagę wypracowały sobie przyjezdne, które wyszły na prowadzenie 4:7. Jastrzębianki wyrównały, jednak MKS ponownie odskoczył, tym razem na pięć "oczek" (11:16). W dalszej fazie seta podopieczne trenera Jarosława Bodysa nie były w stanie przeciwstawić się świetnie dysponowanym  rywalkom i przegrały ostatecznie do 20.

Od początku kolejnego seta na niewielkie prowadzenie wychodził raz jeden raz drugi zespół. Jako pierwsze większą przewagę wypracowały sobie jastrzębianki, które prowadziły 11:8. Rywalki zdołały jednak wyrównać doprowadzając do remisu po 15. W kolejnych akcjach gra ponownie wyrównała się. Wchodząc w decydujący fragment seta JKS wyszedł na dwupunktowe prowadzenie (20:18). Waleczne przyjezdne zdołały doprowadzić do wyrównania, a po chwili miały w górze piłkę meczową (23:24), której nie udało im się wykorzystać. Gospodynie zachowały w końcówce więcej zimnej krwi i wygrały na przewagi 26:24.

Czwartą partię od prowadzenia 0:3 rozpoczęły przyjezdne, jednak JKS szybko doprowadził do remisu (5:5). W kolejnych akcjach siatkarki z Wałbrzycha starały się kilkukrotnie odskoczyć, ale gospodynie za każdym razem niwelowały straty. Taka gra utrzymywała się do stanu po 12. W dalszej fazie na niewielkie prowadzenie wyszły jastrzębianki, które wchodząc w decydującą fazę partii prowadziły czterema "oczkami" (20:16). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i miejscowe triumfowały pewnie do 19 doprowadzając tym samym do tie-breaka.

Decydującą partię lepiej rozpoczęły wałbrzyszanki, które szybko wypracowały sobie pięciopunktową zaliczkę (2:7). Na zmianie stron ich przewaga stopniała jednak do dwóch "oczek" (6:8). Zawodniczki JKS-u w kolejnych akcjach zdołały odrobić jeszcze jeden punkt (9:10), jednak było to wszystko na co było je stać. MKS po świetnie zagranej końcówce wygrał do 10, a całe spotkanie 2:3.

Obie drużyny uzyskały awans do turniejów półfinałowych o awans do II Ligi Kobiet.

JKS SMS Jastrzębie - MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych 2:3 (19:25, 20:25, 26:24, 25:19, 10:15)

JKS: Lorenc, Jędrysik, Kuczera, Walica, Szajer, Żagan oraz Chamara (libero), Kajzerek (libero), Bury

MKS: Druciak, Małodobra, Rzeczycka Julia, Sobolewska, Gezella, Rzeczycka Judyta oraz Pawelska E. (libero), Groń I., Mieczkowska