Największy sukces Ofensywy Racibórz w historii. Jest awans do turnieju finałowego! [ZDJĘCIA]

07.04.2019 13:40 | 1 komentarz | kozz, tom

Koszykarze Ofensywy Racibórz prowadzeni przez trenera Ksawerego Fojcika wygrali swój drugi mecz podczas turnieju półfinałowego o II ligę rozgrywanego w raciborskiej Arenie Rafako. W niedzielę pokonali Orła Ziębice 81:77 i przypieczętowali awans do turnieju finałowego!

Materiał wideo:

Trzydniowy turniej przyniósł sporo emocji kibicom, którzy w dużym stopniu wypełnili Arenę Rafako w Raciborzu. Ofensywa już na początku skomplikowała sobie wyjście do dalszej fazy turnieju przegrywając na inaugurację z WSTK Wschowa-Sława 69:83. W sobotę po dramatycznej końcówce zespół raciborskiej Ofensywy ograł faworyta grupy KK UR Kraków 66:65. Przed niedzielnymi meczami były możliwe różne scenariusze, w każdym przypadku jednak Ofensywa musiała wygrać swój mecz z Orłem Ziębice. Nim doszło do konfrontacji Raciborza z Ziębicami, rozegrano mecz zespołu z Krakowa i Wschowy. Dla Ofensywy najlepszym rozwiązaniem była wygrana ekipy ze Wschowy lub zwycięstwo Krakowa nad Wschową minimum 27 punktami. Każde inne rozwiązanie nie dawało szans Ofensywie nawet przy jej zwycięstwie z Orłem. Zespół z Krakowa zagrał świetne zawody i pokonał niemalże pewną awansu Wschowę aż 108:58. Ten rezultat sprawiał, że w przypadku zwycięstwa Ofensywy choćby jednym punktem nad Ziębicami awans do turnieju finałowego obok krakowian wywalczą raciborzanie.

Spotkanie Ofensywy z Ziębicami lepiej rozpoczęli goście prowadząc nieznacznie na kilka punktów. Pod koniec II kwarty było już remisowo, a na początku III kwarty raciborska drużyna odskoczyła nawet na 20 punktów. Przewaga ta zaczęła topnieć z każdą minutą i na kilka minut przed końcem meczu wynosiła już tylko 4 punkty. Ostatecznie Ofensywa Racibórz pokonała Orła Ziębice 81:77 i zajęła 2. miejsce w turnieju - premiowane awansem do turnieju finałowego w którym znajdzie się 12 najlepszych trzecioligowych drużyn w Polsce.

Z 12 drużyn do II ligi awansuje 8 lub 9 zespołów wyłonionych w trzech turniejach finałowych. Być może jeden z nich ponownie zorganizuje Ofensywa Racibórz. O tym dowiemy się w przyszłym tygodniu. Turniej finałowy odbędzie się pod koniec kwietnia.

Trener Ksawery Fojcik liczy, że do zespołu przez ten czas dadzą radę wrócić kontuzjowani Marek Sidor i Przemysław Bednarek. Bez nich dobre pokazanie się w turnieju finałowym może być bardzo trudne.

Ofensywa Racibórz – ZZKK Orzeł Ziębice 81:77 (20:20; 23:18; 23:15; 15:24)

Ofensywa Racibórz: Piórkowski 2, Szwed 9, Dziwoki 4, Szkurłat 8, Atłachowicz 6, Szalc 9, Półtorak 10, Barski 2, Szklarz 31, Jendrysek, Jędrzejczak, Wranik.

ZZKK Orzeł Ziębice: Majcher 2, Siołek 12, Nowak 2, Zyber 14, Szyszka, Hyla 15, Kozłowski 3, Barycza 17,  Zieliński 12, Boczar.

MIEJSCEDRUŻYNAPUNKTYMECZEKOSZERÓŻNICA
1.KK UR KRAKÓW53268-207+61
2.OFENSYWA RACIBÓRZ53216-225-9
3.WSTK WSCHOWA-SŁAWA53222-247-25
4.ZZKK ORZEŁ ZIĘBICE33230-257-27

Potencjalni rywale Ofensywy Racibórz: KS Bat Sierakowice, UKS Trójka Żyrardów, AZS Uniwersytet Warszawski, ZEC PKK 99 Pabianice, AZS PWSTE Jarosław, AZS Politechnika Poznań, MKKS Żak Koszalin, KS Hes Basketaball Wrocław, MKS Ochota Warszawa.