Niedziela, 24 października 2021

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

ZAKSA poznała rywala w półfinale Plus Ligi

08.04.2019 11:46 | 0 komentarzy | rafbl

Wczoraj w Zawierciu rozegrany został decydujący mecz ćwierćfinałowy Plus Ligi, który wyłonił rywala dla siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Kędzierzynianie w półfinale zmierzą się z rewelacją kończącego się sezonu - Aluronem Virtu Wartą Zawiercie.

ZAKSA poznała rywala w półfinale Plus Ligi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rywalizacja Warty z Cerradem Czarnymi Radom rozstrzygnęła się w trzech meczach. "Jurajscy Rycerze" dla których jest to dopiero drugi sezon w siatkarskiej Plus Lidze w decydującym spotkaniu okazali się zdecydowanie lepsi od radomian zwyciężając w trzech setach. Wcześniej pokonali Czarnych u siebie 3:2 oraz przegrali na wyjeździe 1:3. Zawiercianie po raz pierwszy w swojej historii awansowali do najlepszej czwórki rozgrywek.

Półfinałowa rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw. Podopieczni trenera Andrei Gardiniego z uwagi na zajęcie wyższego miejsca w fazie zasadniczej będą mieć w tej fazie rozgrywek atut własnej hali. Pierwsze spotkanie obu ekip, którego gospodarzem będzie ZAKSA zaplanowane jest na sobotę 13 kwietnia. Rewanż w Zawierciu odbędzie się cztery dni później (17 kwietnia). W przypadku konieczności rozegrania trzeciego, decydującego spotkania to odbędzie się na Opolszczyźnie 24 kwietnia. Szczegółowy terminarz znajduje się poniżej. Bezpośrednią transmisję z wszystkich spotkań przeprowadzi Polsat Sport.

  • ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Aluron Virtu Warta Zawiercie (13.04.2019, godz. 14:45)
  • Aluron Virtu Warta Zawiercie - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (17.04.2019, godz. 17:30)
  • ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Aluron Virtu Warta Zawiercie (24.04.2019, godz. 17:30)