Piątek, 26 kwietnia 2024

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Turniej mini koszykówki w Strzelcach Opolskich

09.04.2019 10:56 | 0 komentarzy | dud

Młodzi koszykarze MKS-u Wodziław Śląski (rocznik 2007 i młodsi), rozegrali 6 kwietnia dwa mecze w ramach rozgrywek mini koszykówki chłopców U12M.

Pierwszym przeciwnikiem była drużyna KTK Knurów. Mecz rozpoczął się od zdecydowanej wygranej w pierwszej kwarcie (19:6), co było efektem dobrej gry w obronie oraz wysokiej skuteczności rzutów. MKS nie oddał zdobytej przewagi już do końca, wygrywając pewnie całe spotkanie 51:24. Wyróżniającym się zawodnikiem w tym meczu był kapitan i lider drużyny Maciek Łazarczyk (24 punkty, w tym dwa rzuty za 3 punkty.

Drugi mecz turnieju to pojedynek z gospodarzami, drużyną MKS Strzelce Opolskie. Rozpoczęło się obiecująco od zwycięstwa w pierwszej kwarcie 15:11. Jednak zastosowanie przez przeciwnika zasłon oraz obrony na granicy strefowej były elementami, z którymi MKS nie był w stanie sobie poradzić. Mecz zakończył się przegraną 36:52.