Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Wysoka porażka gliwickiej Sośnicy

13.04.2019 23:26 | 0 komentarzy | rafbl

W sobotnie popołudnie w Olkuszu miejscowy SPR podejmował w spotkaniu 20. kolejki I Ligi Grupy B piłkarek ręcznych swojego imiennika z Gliwic. Gospodynie po dość jednostronnym spotkaniu pewnie pokonały Sośnicę Gliwice różnicą dziewięciu bramek.

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęły gospodynie, które po 8 minutach prowadziły 4:1. Rywalki nie pozostały dłużne i dwie minuty później odrobiły straty (4:4). Miejscowe starały się odskoczyć, jednak szczypiornistki Sośnicy za każdym razem niwelowały straty, a po 20 minutach same wyszły na prowadzenie 9:10. Było to jak się okazało jedyne prowadzenie przyjezdnych w meczu. Gospodynie świetnie zagrały w ostatnich dziesięciu minutach pierwszej połowy i w pewnym momencie prowadziły już czterema bramkami (16:12). Na przerwę schodziły jednak z dwubramkowym prowadzeniem (17:15).

Po przerwie coraz większą przewagę osiągać zaczęły olkuszanki. Przyjezdne prowadzone przez trener Martę Piorun nie były w stanie przeciwstawić się rozpędzonym rywalkom i po 45 minutach przegrywały sześcioma "oczkami" (26:20). W ostatnim kwadransie szczypiornistki z Małopolski jeszcze bardziej powiększyły przewagę i zwyciężyły ostatecznie wysoko 34:25. Dla gliwiczanek, które spadły na 6. miejsce w ligowej tabeli była to ósma porażka w dwudziestym rozegranym meczu.

SPR Olkusz - SPR Sośnica Gliwice 34:25 (17:15)

SPR: Petlic, Tabor - Kolanko 12, Masiuda 10, Zub 6, Nawara 4, Barczyk 1, Gęgotek 1, Sioła, Sołościuk. Trener: Marcin Księżyk

Sośnica: Wróbel, Zizulewska - Kostrzewska 7, Golec 6, Wyrzychowska 4, Powyszyńska 3, Olejarczyk 3, Frątczak 1, Markiewicz 1, Pytlos, Walus, Smodis, Reichel, Zwolenik. Trener: Marta Piorun