Niedziela, 21 kwietnia 2024

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Justyna Święty-Ersetic i Ewa Swoboda ambasadorkami Stadionu Śląskiego

16.04.2019 17:15 | 0 komentarzy | ż

Pochodzące z Żor i Raciborza lekkoatletki będą wspierać województwo śląskie w dążeniach do organizacji Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce.

Justyna Święty-Ersetic i Ewa Swoboda ambasadorkami Stadionu Śląskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Samorząd Województwa Śląskiego oraz Stadion Śląski podpisały dwa kolejne listy intencyjne z jednymi z najlepszych lekkoatletek w kraju.

Celem mistrzostwa Europy

Wcześniej multimedalistka i liderka światowych rankingów Anita Włodarczyk i jej trener Krzysztof Kaliszewski. Teraz inne gwiazdy polskiej i jednocześnie światowej lekkoatletyki: sprinterka Ewa Swoboda oraz specjalizująca się w biegach na 400 metrów Justyna Święty-Ersetic. Obie panie podpisały właśnie listy intencyjne z samorządem województwa śląskiego oraz Stadionem Śląskim.

- Chcemy podziękować władzom regionu za możliwość bycia sportowymi ambasadorkami województwa i tego obiektu. Mam nadzieję, że będziemy dzięki temu osiągać jeszcze lepsze rezultaty i walczyć o najwyższe cele, wspierając Stadion Śląski w staraniach o organizację lekkoatletycznych Mistrzostw Europy – powiedziała Justyna Święty-Ersetic.

Jedna drużyna

Przedmiotem podpisanych listów jest promocja sportu wśród dzieci i młodzieży oraz promocja Stadionu Śląskiego, jako najważniejszego punktu na lekkoatletycznej mapie Polski, a także województwa śląskiego – miejsca sprzyjającego rozwojowi sportu. Samorząd wojewódzki reprezentowali marszałek Jakub Chełstowski oraz wicemarszałek Wojciech Kałuża.

- Bardzo się cieszę że najlepsi polscy sportowcy wspierają województwo śląskie i Stadion Śląski - ten wyjątkowy obiekt, który nie bez przyczyny uznawany za jeden z najlepszych obiektów lekkoatletycznych. Dzisiaj wszyscy jesteśmy jedną drużyną i wierzę, że wspólnie osiągniemy największe sukcesy – podkreślił marszałek Jakub Chełstowski.

Złote dziewczyny

Ewa Swoboda jest wschodzącą gwiazdą lekkoatletyki. W 2015 r. sięgnęła po tytuł Mistrzyni Europy Juniorów w biegu na 100 metrów. W zeszłorocznych Halowych Mistrzostwach Świata w biegu na 60 metrów dotarła do półfinału. Z kolei podczas tegorocznych Halowych Mistrzostw Europy w biegu na tym samym dystansie z wynikiem 7.09 zdobyła złoty medal.

Pochodząca z Raciborza Justyna Święty-Ersetic pierwszy raz trykot z orzełkiem w koronie ubrała na Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych w Lekkoatletyce we Włoszech. W 2016 r. znalazła się w składzie sztafety 4x400 m, która zdobyła srebrny medal podczas Halowych Mistrzostw Świata w Portlandzie. Podczas Mistrzostw Europy w 2018 r., rozgrywanych w Berlinie, zdobywa dwa złota: w biegu na 400 m i w sztafecie 4x400 m.

źródło: slaskie.pl, oprac. ż, fot. T. Żak

Ludzie:

Jakub Chełstowski

Jakub Chełstowski

Marszałek Województwa Śląskiego

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka