NMC Górnik Zabrze krok bliżej półfinału

23.04.2019 20:04 | 0 komentarzy | adi

NMC Górnik Zabrze wygrał na wyjeździe z MMTS-em Kwidzyn 21:19 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym PGNiG Superligi.

Spotkanie zaczęło się od dwóch udanych rzutów Iso Sluijtersa, który po raz kolejny był czołową postacią NMC Górnika. Gospodarze jednak nie pozwolili odjechać gościom i na cztery minuty przed przerwą po raz pierwszy wyszli na prowadzenie (8:7). W końcówce, głównie za sprawą Bartłomieja Tomczaka, zabrzanie przycisnęli i wyszli na jednobramkowe prowadzenie (10:11).

W drugiej połowie gospodarze już ani razu nie wyszli na prowadzenie, a NMC Górnik przez sporą część czasu miał trzybramkową przewagę (11:14, 13:16, 17:20), ale rewanż rozpocznie z bilansem +2 (19:21). Dobrze w bramce spisał się Mateusz Kornecki. Najskuteczniejszym zawodnikiem zabrzan był Sluijters, który rzucił dziewięć bramek.

Losy półfinału rozstrzygną się 30 kwietnia w Zabrzu.

MMTS Kwidzyn - NMC Górnik Zabrze 19:21 (10:11)

MMTS: Dudek, Szczecina - Adamski, Krieger, Orzechowski, Ossowski, Potoczny, Przytuła, Rosiak, Guziewicz, Kryński, Nogowski, Szczepański, Janiszewski, Landzwojczak, Peret.

NMC: Kornecki, Kazimier - Adamuszek, Gliński, Gogola, Sluijters, Buszkow, Czuwara, Kubała, Tomczak, Daćko, Gromyko, Pawelec.